Menu

Чим цікавляться діти в Мережі

В умовах зростання проникнення Інтернету в життя дітей продовжує зростати занепокоєння батьків легкістю доступу до небажаного контенту в Мережі. Напередодні початку навчального року "Лабораторія Касперського" проаналізувала статистику спрацьовування модуля "Батьківський контроль" у своїх власних рішеннях.

Чем интересуются дети в Сети

Експерти «Лабораторії Касперського» взяли для дослідження дані про спрацьовування функції «Батьківський контроль», отримані за допомогою хмарної системи моніторингу загроз Kaspersky Security Network (KSN) за останні півроку. В результаті сайти категорій «Порнографія та еротика», «Соціальні мережі» і «Нелегальний софт», відповідно до загальносвітової статистикою, лідирують з великим відривом від інших. При цьому кількість спроб виходу на сайти з порнографічним змістом становить 60 млн. на місяць, що майже в 4 рази перевищує показник категорії, що йде на другому місці. Спрацьовування «Батьківського контролю» відбувається в тих випадках, коли діти випадково або навмисно переходять на сайти з небажаним змістом.

Українська трійка лідерів, загалом відповідає світовим тенденціям. Так, на спробу перейти в соціальні мережі в нашій країні «Батьківський контроль» спрацьовував у 36,16% випадків. У випадку з ресурсами «для дорослих» показник склав 30,93%. Традиційно популярний неліцензійний софт - кількість спрацьовувань по відповідній категорії становить 14,29%. Є в розподілі і тривожний показник: на четвертому місці опинилася категорія «зброя» (4,31%).

«Кількість небезпек в Інтернеті зростає з кожним днем. При цьому сучасні діти за останній рік стали ще активніше користуватися соціальними мережами. Однак саме ці майданчики часто використовуються зловмисниками для розповсюдження шкідливих програм і посилань на шахрайські сайти. Саме тут дитина може вступити в контакт з вельми неприємними, а іноді і небезпечними особами. Крім того, не варто забувати і про «класичних» небезпеки для дітей в Інтернеті - можливості побачити що-або зовсім не призначене для дитячої психіки, а також стати жертвою фішингу або різного роду шахраїв», - коментує Костянтин Ігнатьєв, керівник групи аналізу веб-контенту «Лабораторії Касперського».

|