Menu

Інтернет-пошуковики погіршують людську пам ’ ять

Дослідники з Колумбійського університету з'ясували, що пошук інформації через інтернет – пошукові системи, як Google, негативно впливає на людську пам ’ ять.
Интернет-поисковики ухудшают человеческую память
Інтернет-пошуковики погіршують людську пам ’ ять

За словами експертів, зараз все більше користувачів використовують комп'ютер як "зовнішня пам'ять" і звертаються до онлайнових бібліотек. В ході дослідження вчених було проведено кілька експериментів, що стосуються питань запам'ятовування інформації. З'ясувалося, що якщо людина заздалегідь знав, що якісь дані зберігаються на електронному носії, він запам ’ ятовував їх гірше того учасника, якому було сказано, що інформація повністю вилучена.

Вчені також відзначають, що при необхідності пошуку відповіді на складне питання деякі тестовані відразу ж зверталися до комп'ютера, навіть не намагаючись використовувати в якості альтернативного джерела власну пам'ять.

Бетсі Спарроу (Betsy Sparrow), керівник даного дослідження, говорить, що зараз переважає так звана транзактивная пам'ять - коли люди не знають саму інформацію, але запам'ятовують де її можна знайти або у кого запитати у випадку, наприклад, у членів сім'ї, колег, а також в інтернеті.

|