«Хмари» змінять вигляд міст
За даними звіту, існуюча транспортна система не може впоратися зі стрімким розширенням сучасних міст. Вирішити цю проблему зможуть так звані «треті місця» (перші два місця - будинок і робота). У розумінні авторів звіту, це ті локації, які дозволять комфортно працювати поза рідних стін і офісу.
Мова йде про ряді закладів, рівномірно розташованих по всьому місту і обладнаних всім необхідним для зв'язку. «Треті місця» будуть створені поблизу залізничних станцій і великих транспортних вузлів, що дозволить будь-якому співробітникові витрачати на шлях до роботи не більше 20 хвилин. Завдяки цьому збільшаться продуктивність співробітників та їх залучення в робочий процес.
«Відкриті міста» майбутнього зможуть надати будь-яку кількість таких «третіх місць» завдяки інноваціям в архітектурі, технологіях і транспорті. У подібних мегаполісів буде високий рівень життя і безліч нових можливостей для роботи, шопінгу і проживання. За прогнозами авторів звіту, для цього новим містам доведеться розробити сильну і продуману транспортну стратегію, яка змінить поведінку жителів і їх ставлення до робочого процесу.
Можна сказати, що подібні «міста майбутнього» вже існують. Приміром, багато лондонські компанії вже впроваджують новітні методи організації робочого процесу. У цьому їм допомагають використання хмарних технологій, розширення мережі хотспотів Wi-Fi, а також дозвіл співробітникам використовувати власні гаджети. Робота з кафе або поїзда стає легкою прийнятною і доступною, а кількість таких місць по всьому світу зростає з кожним днем. «Розвиток ідеї «відкритих міст» обумовлено перенаселенням, екологічними проблемами, економічними чинниками і прагненням суспільства до гармонії на роботі і в житті», - пояснює Лінда Чандлер (Linda Chandler), розробник корпоративних сервісів в компанії Microsoft.