Menu

«Хмари» змінять вигляд міст

Новітні технології можуть повністю перетворити сучасні міста, перетворивши їх у зручні місця для роботи і життя кожної людини. Це доводить спільний звіт Microsoft і дослідницької компанії UnWork.com, опублікований в рамках проекту Anywhere Working, який пропагує роботу поза офісів і більш гнучкі умови роботи для співробітників.

«Облака» изменят облик городов
За даними звіту, існуюча транспортна система не може впоратися зі стрімким розширенням сучасних міст. Вирішити цю проблему зможуть так звані «треті місця» (перші два місця - будинок і робота). У розумінні авторів звіту, це ті локації, які дозволять комфортно працювати поза рідних стін і офісу.

Мова йде про ряді закладів, рівномірно розташованих по всьому місту і обладнаних всім необхідним для зв'язку. «Треті місця» будуть створені поблизу залізничних станцій і великих транспортних вузлів, що дозволить будь-якому співробітникові витрачати на шлях до роботи не більше 20 хвилин. Завдяки цьому збільшаться продуктивність співробітників та їх залучення в робочий процес.

«Відкриті міста» майбутнього зможуть надати будь-яку кількість таких «третіх місць» завдяки інноваціям в архітектурі, технологіях і транспорті. У подібних мегаполісів буде високий рівень життя і безліч нових можливостей для роботи, шопінгу і проживання. За прогнозами авторів звіту, для цього новим містам доведеться розробити сильну і продуману транспортну стратегію, яка змінить поведінку жителів і їх ставлення до робочого процесу.

Можна сказати, що подібні «міста майбутнього» вже існують. Приміром, багато лондонські компанії вже впроваджують новітні методи організації робочого процесу. У цьому їм допомагають використання хмарних технологій, розширення мережі хотспотів Wi-Fi, а також дозвіл співробітникам використовувати власні гаджети. Робота з кафе або поїзда стає легкою прийнятною і доступною, а кількість таких місць по всьому світу зростає з кожним днем. «Розвиток ідеї «відкритих міст» обумовлено перенаселенням, екологічними проблемами, економічними чинниками і прагненням суспільства до гармонії на роботі і в житті», - пояснює Лінда Чандлер (Linda Chandler), розробник корпоративних сервісів в компанії Microsoft.

|