Menu

Google: перспективи і невдачі

Google: перспективы и неудачи
Невдалі сервіси Google

У дужках вказана тривалість життя сервісу.

Lively (5 місяців). Lively являла собою копію і без того сумнівної концепції сервісу Second Life. Розробка була зупинена в грудні 2008 року, через менш ніж півроку.

Wave (1 рік, 3 місяці). Дана програма, призначена для обміну повідомленнями в реальному часі, повинна була зробити революцію в сфері комунікації, проте виявилася занадто складна для ефективної роботи. Розробка була зупинена в серпні 2010 року.

Buzz (1 рік, 8 місяців). Соціальна мережа, об'єднана з електронною поштою Google, зазнала невдачі після того, як у неї без повідомлення були скопійовані контакти всіх користувачів Gmail, що викликало сильне невдоволення останніх. Розробка була зупинена в жовтні 2011 року.

Gears (2 роки 9 місяців). Браузерні плагін повинен був зробити можливим використання веб додатків в автономному режимі. Однак дана функція стане частиною HTML 5, тому в лютому 2010 року розробка Gears була зупинена.

Health (3 роки 8 місяців). Спроба створення платформи для зберігання електронних копій лікарняних карт не увінчалася успіхом через недостатню захищеності даних і незручності, з якими ви зіткнулися при передачі історій хвороби на сайт Google. Розробка була зупинена в січні 2012 року.

Knol (3 роки 9 місяців). Конкурент «Вікіпедії» так і не зміг дотягнутися до рівня онлайн енциклопедії, і його розробка буде зупинена у квітні 2012 року.

Answers (4 роки 8 місяців). Портал питань і відповідей був одним з багатьох подібних в Мережі (наприклад, успішний Yahoo! Answers), до того ж оцінки експертів було складно відрізнити один від одного. Розробка була зупинена в грудні 2006 року.

Google Labs (5 років). Експериментальна лабораторія з розробки та бета-тестування сервісів була закрита. Даний крок був мотивований тим, що в майбутньому компанія має намір сконцентруватися на меншій кількості продуктів.

Перспективні напрямки

Google+. У соціальній мережі зберігаються всі дані користувача. Це дозволяє Google розміщувати адресну рекламу, що має додатково підвищити доходи компанії. До того ж об'єднання всіх служб «під одним дахом» покликане ускладнити користувачеві можливість переходу на інший сервіс.

Посередницькі послуги. До справжнього моменту Google перенаправляла пошукові запити на спеціальні портали бронювання номерів готелів або авіарейсів. У майбутньому компанія планує взяти на себе функції з надання посередницьких послуг у сфері туризму і отримувати за це комісійні.

Motorola. Використовуючи патенти та апаратні засоби Motorola, компанія Google здатна розширити свій вплив на ринку мобільних телефонів. І хоча Android в даний час найбільш популярна система, однак Apple заробляє на iPhone і iPad немислимо багато грошей. Вийшовши на ринок з пристроями власної розробки, Google могла б заповнити цей пробіл.

Google TV. За допомогою заснованої на Android системи Google має намір завоювати і найбільш прибутковий ринок ТБ-реклами. Компанія вже має ряд партнерів в особі LG і Sony, однак постачальники телевізійних послуг все ще зберігаються.

|