Menu

Хмарні сервіси створять 14 мільйонів робочих місць

У суспільстві зміцнилася думка, що хмарні сервіси знищують робочі місця. Це справді тільки частково, оскільки «хмари» дозволяють меншій кількості людей обслуговувати організації та їх IT-потреби. Але стрімкий розвиток хмарних обчислень здатне забезпечити роботою набагато більша кількість людей, вважають експерти. Так, за даними аналітичної компанії IDC, до 2015 року «хмари» створять близько 14 млн. нових робочих місць.
Облачные сервисы создадут 14 миллионов рабочих мест
"Хмари" не тільки знищують робочі місця, але і створюють їх

Вигоду від хмарних обчислень отримують не тільки окремі працівники IT-сфери, а також компанії і країни. Підрахунки IDC вказують, що в минулому році хмарні сервіси допомогли різним організаціям отримати прибуток загальним розміром понад 400 млрд. доларів. До 2015 році доходи від хмарних інновацій досягнуть 1,1 трлн. доларів за рік, прогнозують аналітики.

За даними IDC, більше всього на хмарні сервіси готові витрачати компанії, що надають послуги транспорту і страхування. Менше всього - комунальні служби і урядові установи. Компанія прогнозує, що найближчим часом «хмарами» стануть більше користуватися провайдери послуг зв'язку. Найбільше (практично третину від загальної кількості) робочих місць отримають саме представники цієї галузі, а за нею - медіа, банківський сектор і дискретне виробництво.

Найбільше робочих місць в результаті розвитку хмарних технологій до 2015 року виникне в Китаї і Індії, на третьому місці за кількістю нових робіт виявилися США. Найближчий сусід України - Росія - через чотири роки отримає 162 420 «хмарних» робочих місць, що на 158% більше, ніж було зафіксовано на початку 2012 року.

«Для більшості організацій перехід на хмарні обчислення - легкий вибір, враховуючи здатність таких сервісів підвищувати інноваційність і гнучкість ІТ-інфраструктури, а також те, що вони можуть допомогти згенерувати доходи, у багато разів перевищують витрати, - пояснює головний науковий співробітник і старший віце-президент IDC Джон Ф. Гантц (John F. Gantz). - Зростання вакансій спостерігатиметься по всіх континентах і в організаціях будь-яких розмірів, тому що в ринків, що розвиваються, маленьких міст і маленьких компаній буде такою ж доступ до переваг хмар, що і у великих організацій або розвинених націй».

 

 

|