Menu

Microsoft розробила технологію передачі даних звуком

Науково-дослідний центр Microsoft в Індії представив програмне рішення Dhwani, яке використовує таку розробку, як Secure Peer-to-Peer Acoustic NFC (безпечна комунікація ближнього поля в одноранговій мережі на основі звуку).

Microsoft разработала технологию передачи данных звуком

Дана технологія дозволяє передавати файли між двома близько розташованими пристроями як при звичайному NFC, тільки за допомогою звуку. При цьому передавальний дані пристрій задіює динамік, а приймає, відповідно, мікрофон. Швидкість передачі даних досягає 2,4 Кбіт/с, що, зрозуміло, мало за сьогоднішніми мірками, але для здійснення платежів або транзакції невеликих файлів - цілком достатньо. Крім того, слід звернути увагу, що рішення розроблялося в Індії, де населення дуже велике, його доходи низькі, але гаджети є у багатьох. Тому мобільні телефони, смартфони і планшети, які поширені на місцевому ринку, відносяться, в основному, до бюджетних моделей і звичайного чіпа NFC, як правило, не мають. З іншого боку, динамік і мікрофон є у кожного мобільного пристрою. Залишається тільки встановити програму.

Щоб уникнути перешкод при передачі даних по акустичному NFC використовується технологія JamSecure, яка створює безпечний канал і здатна відокремити сторонній шум від потрібного сигналу.

|