Menu

Випробування 15 платних і безкоштовних пакетів антивірусів

Твітнуть
Испытание 15 платных и бесплатных пакетов антивирусов

Резервне копіювання даних, оптимізація ПК, зашифрований сейф для документів, батьківський контроль, шредер файлів або новий тренд, безпечний браузер для банківських операцій онлайн, - антивіруси вже давно стали універсальними інструментами, рік за роком купують все нові додаткові функції. Такі екстра-можливості є «довільною програмою» розробників, які постійно покращують свої продукти. Однак навіть самі прекрасні бонуси марні без «обов'язкової програми» - власне ефективного захисту від атак шкідливого ПО. На що здатні антивіруси, ми перевірили разом з тестовою лабораторією Інституту AV Test. Випробуванням піддалися 15 платних і безкоштовних пакетів, в тому числі обидві версії продукту від AVG.

Найбільш складним завданням є блокування вірусів і троянів, ще невідомих виробників захисних утиліт. За даними досліджень AV Test, що з'являються щодня до 100 000 нових варіантів найчастіше є наслідком так званих наборів експлойтів. З допомогою цих елементарних в управлінні блоків кожен може створити власний троян, здатний, наприклад, зчитувати паролі і пересилати їх зловмиснику.

Лідер ринку, набір експлойтів Blackhole, з 2010 року безперервно удосконалюється, а його база даних за вразливостей в програмному забезпеченні постійно оновлюється. Сюди можна додати нові варіанти відомих банківських троянів ZeuS і SpyEye, а також троян BKA - вони захоплюють комп'ютери і звільняють їх лише в обмін на гроші. Незліченні дрібні віруси також можуть доставити чимало неприємностей.

Заслін від невідомих загроз

Для захисту від подібного ЗА творці антивірусів роблять ставку на перевірену ланцюжок з п'яти елементів: URL-фільтр, брандмауер, розпізнавання на базі поведінки та інформації з «хмари», а також вірусу сигнатури.

Испытание 15 платных и бесплатных пакетов антивирусов
Испытание 15 платных и бесплатных пакетов антивирусов

У нашому випробуванні лише програми Mcafee і F-Secure безпомилково заблокували все шкідливе ПО. Однак показники інших антивірусів також переконливі. Аутсайдером можна назвати пакет Microsoft Security Essentials, проглядевший кожну третю атаку. Цей сканер відноситься до базового оснащення Windows 8. Безкоштовні утиліти, в цілому, справляються із завданням трохи гірше, ніж комерційне. Однак AVG, наприклад, доводить, що на відміну від платної версії мінімально. Завдяки покращеній продуктивності ця програма в таблиці виявляється навіть вище свого комерційного варіанту.

Інший великий сюрприз: безкоштовний сканер avast! розташувався перед антивірусом Norton Internet Security, який продемонстрував, в першу чергу, недостатньо якісну системну очищення і не зміг видалити 6 із 34 «шкідників». Після того як Symantec за останні роки поступово знижував навантаження на систему, щоб позбутися репутації винуватця гальмування ПК, настав час замислитися про захист від шкідливого ПО. Інші кандидати впоралися з очищенням зараженого комп'ютера набагато ефективніше, особливо продукт G Data. У серйозних випадках не можна сподіватися на допомогу безкоштовного «хмарного» монітора від Panda і пакета McAfee. Останній виступав єдиний в варіанті 2012 року - нова версія вийшла занадто пізно і не встигла потрапити в тест.

Захист комп'ютера без гальмування

Максимально повна захист неймовірно важлива з урахуванням зростаючої загрози атак шкідливого ПО. Проте вона не обов'язково повинна гальмувати ваш комп'ютер. Досягти гарного компромісу в цьому відношенні складно.

Испытание 15 платных и бесплатных пакетов антивирусов
Испытание 15 платных и бесплатных пакетов антивирусов

Наприклад, безкоштовний антивірусний сканер від Microsoft завантажує файли з Мережі без затримки, але тільки тому, що абсолютно не перевіряє ці завантаження. Зразком для наслідування можна назвати переможця тесту - F-Secure: незважаючи на чудову захист ПК, він лише незначно навантажує систему. Хіба що час запуску ОС F-Secure збільшує трохи сильніше конкурентів. Втім, у категорії «Продуктивність» всі пакети розташувалися близько один до одного.

При виборі програми варто звернути увагу і на додаткові функції - наприклад, онлайн-банкінг. G Data зі своїм модулем Bankguard обіцяє додатковий захист від банківських троянів, таких як ZeuS. Інші, зокрема BitDefender, запускають безпечний браузер для відвідування веб-сторінки банку. Така «середовище-пісочниця» не зовсім зручна, оскільки не дає доступу до інтерфейсу Windows та інших програм, однак, принаймні, надійна. Kaspersky пропонує захист від експлойтів, яка перевіряє систему на наявність вразливостей, а Trend Micro робить те ж саме для налаштувань конфіденційності в Facebook.

Методика тестування

Тестова лабораторія AV-Test з допомогою комплексних методів перевіряє, як антивіруси реагують на відоме і невідоме шкідливе ПО, очищають заражені комп'ютери і впливають на продуктивність системи. На ПК для випробувань інстальовано 32-розрядну «Windows 7 Ultimate».

Захист від шкідливого ПО (75%). Найважливіший критерій - це, зрозуміло, захист від вірусів, тому у даної категорії максимальний вагу. Тут вирішальними є два пункти: як добре програма захищає від нових, поки ще невідомих вірусів і наскільки якісно вона очищає систему після зараження. Ці проблеми вимагають розумних рішень.

Захист від відомого шкідливого ПО, навпаки, повинна бути рутинною завданням, оскільки в розпорядженні антивірусів знаходяться сигнатури майже для всіх вірусів. Але навіть тут деякі програми продемонстрували свою слабкість. Крім того, ми оцінювали кількість помилкових тривог, які часом можуть вселити в користувача невпевненість.

Швидкодія системи (25%). Антивіруси зобов'язані захищати, але не гальмувати. Таким чином, необхідно з'ясувати, наскільки сканери впливають на швидкість виконання рутинних завдань. При роботі в Інтернеті вони не повинні сповільнювати завантаження веб-сторінок без особливої потреби, те ж саме відноситься до скачуваним файлів. При відкритті документа або скопіювати файл антивірусний сканер також починає шукати шкідливе ПЗ, що займає деякий час. Крім того, ми оцінювали швидкість завантаження Windows з антивірусом порівняно зі стартом без нього.

Підсумки тесту
Испытание 15 платных и бесплатных пакетов антивирусов

Показники учасників випробувань дуже сильно розрізняються. Так, є явна пара фаворитів і однозначний аутсайдер. Останній - безкоштовний сканер Security Essentials від Microsoft - представляє справжню загрозу безпеці комп'ютера. В системі Windows 8 він вже встановлений за замовчуванням, але його необхідно замінити.

Испытание 15 платных и бесплатных пакетов антивирусов

Переможець тесту F-Secure вражає дуже хорошими результатами роботи і простим інтерфейсом

Победитель тесту F-Secure стає лідером другий рік поспіль - показник стабільно гарною антивірусної захисту. Ця дійсно недорога програма (всього 250 гривень) дивує хорошим ступенем розпізнавання і при цьому не гальмує систему без потреби. Пакет має лише один недолік: F-Secure уповільнює час завантаження Windows сильніше, ніж більшість конкурентів. Тестову версію цієї програми ви знайдете на CHIP DVD.

Претендент на статус лідера. Посів друге місце антивірус BitDefender Internet Security 2013 демонструє дуже хороший підсумковий результат. В плані захисту від шкідливого ПЗ він навіть трохи обійшов пакет F-Secure, проте поступився в категорії швидкодії. Ми рекомендуємо звернути свою увагу на BitDefender і Kaspersky One всім, хто хоче захистити не тільки ПК з Windows, але і мобільні пристрої, а також комп'ютери Mac. Однак інтерфейс BitDefender не локалізовано.

Вигідне придбання. Відмінним вибором для всіх тих, хто не бажає витрачати свої гроші, стане антивірус avast! Free Antivirus 7. Це єдиний безкоштовний сканер з гарним захистом від шкідливого ПО. З деякими застереженнями можна порекомендувати і безкоштовний антивірус AVG, демонструє, що комерційна версія не завжди краще.

|