Menu

Стандарти, що дозволяють передавати відеосигнал по повітрю

Твітнуть
Стандарты, позволяющие передавать видеосигнал по воздуху

Протягом останнього десятиліття одним із пріоритетів для виробників комп'ютерних комплектуючих і периферії стало зведення до мінімуму кількості проводів, що з'єднують різні пристрої. І треба сказати, що ці старання увінчалися успіхом: ми вже без праці можемо створити бездротову локальну мережу і користуватися бездротовим Інтернетом, передача аудіосигналу по повітрю також не є проблемою. Для швидкого обміну файлами між ПК і різними пристроями тепер можна використовувати інтерфейс Wireless USB. Бездротові клавіатури і миші міцно увійшли в наше життя і вже давно не здаються чимось незвичайним.

Донедавна єдиною перешкодою перед остаточним звільненням від проводів залишалася неможливість передачі по повітрю електроживлення і відеосигналу. Але останнім часом зрушення намітилися тут. І якщо заряджаючі індукційні столи поки існують здебільшого у вигляді прототипів, а зарядні килимки зустрічаються вкрай рідко і здатні забезпечити енергією тільки мобільні гаджети, то пристрою для бездротової передачі відео вже досить широко представлені на ринку. Мова в даному випадку йде не про просте копіювання фільму по мережі, а про передачу всього, що відбувається на дисплеї вашого ПК або транслюється з медіапрогравача, на віддалений монітор або телевізор практично без затримок.

Існує кілька способів бездротової передачі зображення з комп'ютера, медіаплеєра або ігрової консолі на екран монітора або телевізора: скористатися бездротовий USB-відеокартою, зовнішнім HDMI-найкращий екстендерів (від англ. extender - розширювач) або придбати пристрій з вбудованим рішенням. Відразу обмовимося, що деякі пристрої не дозволяють повністю відмовитися від проводів, що тягнуться від комп'ютера, а лише позбавлять від необхідності вести кабель через всю кімнату. Бездротові відеокарти швидше підійдуть для використання на різних презентаціях або роботи з офісними додатками або Інтернетом. Справа в тому, що якість картинки, що передається такими пристроями, що не перевищує 720p із-за низької пропускної здатності інтерфейсу USB. В цілому сьогодні є три провідні технології, що дозволяють передавати зображення у форматі Full HD по повітрю: WHDI (Wireless Home Digital Interface - домашній бездротовий цифровий інтерфейс), Wireless HD і Intel Wireless Display. Про них ми і розповімо докладніше.

WHDI: стіни не перешкода
Стандарты, позволяющие передавать видеосигнал по воздуху

HDMI-экстендеры з підтримкою стандарту WHDI часто оснащені відразу декількома відеовходами, що дозволяє підключити до них всі необхідні пристрої

Ізраїльська компанія AMIMON за підтримки найбільших виробників цифрової техніки вже кілька років займається розробкою стандарту WHDI і випускає чіпи, що дозволяють створювати на їх основі пристрої для бездротової передачі відеосигналу. На останній виставці CES була представлена нова версія стандарту. На даний момент ця технологія дозволяє передавати нестиснене відео Full HD з частотою оновлення 60 Гц, а також звук у форматі 5.1. Трансляція можлива на відстань до 15-20 м, у тому числі і через стіни. Максимальна
затримка сигналу при цьому складає не більш 1 мс.

На даний момент найбільш поширеними пристроями, що підтримують дану технологію, є HDMI-экстендеры. Вони являють собою пару з приймача і передавача: перший підключається по інтерфейсу HDMI до телевізора або монітора, а другий - до ПК або будь-якого іншого пристрою з HDMI-виходом, наприклад до медіаплеєру або Bluray-програвача. WHDI-передавач зазвичай має кілька HDMI-роз'єму, що дозволяє приєднати до нього до чотирьох пристроїв одночасно і швидко перемикатися між ними (в більшості випадків до комплекту додається пульт ДУ).

Стандарты, позволяющие передавать видеосигнал по воздуху

Відеокарта KFA2 GTX 460 оснащена вбудованим передавачем на основі WHDI-чіпа

Такий комплект з передавача, приймача і пульта (VIZIO XWH200 Universal Wireless HD Video and Audio Kit) можна придбати на eBay за $225 (1800 грн.). В якості передавача може виступати і відеокарта KFA2 GTX 460 ($330/2650 грн. на eBay) з вбудованим WHDI-чіпом.

Також найближчим часом очікується випуск нових ноутбуків, телевізорів, моніторів і проекторів з вбудованими gps приймачами і передавачами - зокрема, подібні моделі вже анонсували ASUS, LG, Haier і Vivitek. Так що незабаром ми зможемо остаточно відмовитися від проводів при трансляції відео.

Wireless HD: кращу якість картинки і звуку

Стандарты, позволяющие передавать видеосигнал по воздуху

Dell Alienware M18x. Цей потужний ігровий ноутбук став одним з перших пристроїв, що підтримують передачу відеосигналу по стандарту Wireless HD «з коробки»

Технологія Wireless HD не володіє настільки широким радіусом дії, як WHDI. Крім того, вона не дозволяє передавати сигнал через стіни - приймач і передавач повинні бути в зоні прямої видимості. Однак Wireless HD виграє по якості картинки і звуку. Пристрої, оснащені цією технологією, можуть передавати нестиснене відео не тільки у форматі Full HD з частотою 60 Гц, але і 3D-контент, і навіть відео в набирає популярність форматі 4K (з дозволом, що вчетверо перевищує 1080p). Звук передається у форматі до 7.1.

Стандарт розробляється за підтримки консорціуму, в який входять такі гіганти, як Samsung, Panasonic, Dell і LG. Вже зараз можна придбати ноутбуки, телевізори, що підтримують передачу сигналу по технології Wireless HD, - наприклад, лептоп від Dell Alienware M18x.
Якщо ж у вас немає бажання купувати новий комп'ютер або телевізор, ви можете, як і у випадку з WHDI, скористатися одним з представлених на ринку HDMI-екстендерів.

Intel Wireless Display: вбудоване рішення
Стандарты, позволяющие передавать видеосигнал по воздуху

Intel WiDi. Купуючи ПК з таким логотипом, ви можете бути впевнені, що в ньому реалізована підтримка бездротової передачі відеосигналу

Компанія Intel вирішила включити підтримку другої версії своєї нової технології бездротової передачі відео - Intel Wireless Display 2.0 - нові процесори лінійки Core на мікроархітектурі Sandy Bridge. Щоб насолодитися картинкою у форматі Full HD, що передається по повітрю, вам буде потрібно комп'ютер на базі процесора Core i3, i5 або i7 другого покоління з вбудованим Wi-Fi-модулем виробництва компанії Intel, а також приймальний пристрій, таке як Netgear Push2TV HD PTV2000 ($110/880 грн. на eBay) чи Belkin ScreenCast TV Adapter (заявлена вартість в США - $129,99/1050 грн.). Приймач підключається до монітора або телевізора через інтерфейс HDMI.

Wi-Fi не має шириною каналу, необхідного для передачі нестисненого відео у форматі Full HD, тому безпосередньо в процесорах і приймачах реалізована технологія апаратного стиснення і розпаковування потоку «на льоту». Процес компресії досить ресурсомісткий, що негативно позначається на загальній продуктивності ПК. Власники комп'ютерів на базі процесорів попереднього покоління лінійки Core також мають можливість скористатися технологію Wireless Display. Але їм доведеться задовольнятися лише першою версією цього стандарту, яка забезпечує тільки передачу відео у форматі 720p і стереозвуку.

Що ж вибрати?
Стандарты, позволяющие передавать видеосигнал по воздуху

Основні характеристики технологій

Якщо найбільш важливу роль для вас грає якість переданої картинки, варто звернути увагу на технологію Wireless HD. На даний момент вона дозволяє транслювати відео з найвищим серед конкурентів роздільною здатністю - до 4K, а також 3D-контент.

Для тих, хто планує здійснювати бездротову передачу відеосигналу більш ніж з одного пристрою (наприклад, ПК, програвача Bluray-дисків та ігрової приставки) оптимальним варіантом стане пристрій з підтримкою стандарту WHDI: багато хто з них оснащені декількома HDMI входами і володіють функцією швидкого дистанційного перемикання між приєднаними до них джерелами.

Якщо ви вже є власником ПК на базі процесора з ядром Sandy Bridge і вбудованим Wi-Fi-адаптером від Intel або збираєтеся купувати подібний комп'ютер, то можете вважати, що Intel вже частково зробила вибір за вас: компанія забезпечила даними пристроїв підтримку технології бездротової передачі відеосигналу Wireless Display «з коробки». Від вас буде потрібно лише докупити спеціальний приймач і підключити його до телевізора або монітора.

|