Menu

Що і як продається в Google Play Market

Твітнуть Необхідні програми

Google, на відміну від Apple, пропонує єдиний інтерфейс для всіх видів контенту. На настільному ПК доступ до онлайн-магазину можна отримати, просто ввівши в браузері адресу play.google.com. На будь-якому Android-пристрої вже встановлено додаток Play Market. Втім, для відтворення фільмів або читання книг вам потрібно інсталювати додаткові програми. При виборі відповідного продукту Play Market сам запропонує завантажити ці програми. На настільному комп'ютері для всіх сервісів і типів контенту досить браузера, і краще всього, якщо це буде Google Chrome.

Відео

Фільми в Google Play можуть так само, як і в iTunes, доступні для скачування за ціною $10-15 (в середньому) або напрокат за $2. В останньому випадку відео буде доступне 30 днів після оплати і протягом 24 годин після початку перегляду. Тут також доступні трейлери і цілі фільми в HD-якості. Кінострічок у високій якості менше, ніж в iTunes, а багатьох немає взагалі. Деякі фільми мають інтернаціональні субтитри. Відмітна особливість сервісу полягає в тому, що Google Play «стрім» контент, тобто дозволяє переглядати потокове відео на п'яти пристроях, але не одночасно.

Что и как продается в Google Play Market

Картки фільмів. У кожного фільму є сторінка з рецензією. Крім усього іншого, тут доступна інформація про умови, на яких можна відтворювати: деякий відео дозволяється тільки брати напрокат. Також на сторінці можна переглянути трейлер, дізнатися про склад акторів і творців фільму. На жаль, далеко не по всім фільмам є достатня кількість інформації. Так, деякі рецензії складаються всього з одного речення. У такому разі отримати уявлення про фільмі допоможуть відгуки користувачів.

Якість відео і умови перегляду. Фільми з Play Market можна завантажувати або брати напрокат. Після того як ви виберете потрібний варіант, вам буде запропоновано вказати формат - підходить для маленьких екранів SD або якісний HD. У першому випадку можна переглядати відео як на Android-пристрої, так і в браузері настільного ПК. А ось фільми з HD-якістю доступні лише на планшеті або смартфоні. Крім того, тільки на мобільний пристрій можна закачати фільм для офлайнового перегляду. Щоб зробити це, необхідно на сторінці купленого фільму натиснути на зображення канцелярської кнопки.

Книги

Книги в Google Play продаються за досить привабливими цінами. Верхня планка знаходиться на рівні $10. Крім того, в магазині є розділ «спеціальні пропозиції», де література коштує до $3, а також багатий вибір класичних творів, які надаються безкоштовно.

Книжковий магазин Google надає бпроще більший вибір російськомовної літератури, ніж iTunes Store. Тут є новинки, окремий вибір редакції, дитяча література, книги популярних письменників (наприклад, Товста, Бушков), спеціалізована література та навчально-довідкові видання.

На Android-пристроях їх можна читати в аскетичному додатку «Книги», а на ПК - прямо в браузері. Вибір налаштувань «читалки» невеликий: розмір шрифту, нічний або денний режими і тип вирівнювання тексту.

Музика

Музика в Google Play варто порівняти з iTunes, правда іноді деякі альбоми або треки з'являються зі знижкою. Кількість треків і альбомів поки менше, ніж у конкурента, однак каталог постійно поповнюється. Куплена музика завантажується в хмару Google Play - дозволяється зберегти до 20 000 пісень. Звідти треки можуть абсолютно вільно ретранслюватися як радіо на інші Android-пристрої (одночасно тільки на одне) або навіть прослуховуватися через веб-браузер або офлайн-клієнт на авторизованому комп'ютері. Все перераховане вище затьмарює той факт, що поки «Play Музика» у Росії не дозволяє купувати контент - використовувати це додаток можна тільки для відтворення вашої аудиоколлекции.

Примітно, що в якості альтернативи оплаті банківською карткою російські абоненти мобільного оператора «Білайн» можуть купувати контент в Play Market за гроші з мобільного рахунку, однак в Україні такі схеми не можливі.

|