Що і як продається в Apple iTunes Store
«Яблучний» магазин контенту містить величезну кількість фільмів, музики і книг. Останніх, на жаль, російською мовою практично немає. Зате є непогана добірка російськомовних періодичних видань.
Необхідні програмиЦентром магазину від Apple є знаменитий iTunes. У цьому додатку можна купувати та завантажувати будь-який контент як з комп'ютера, так і мобільних пристроїв. Для читання книг знадобиться встановити на планшет або смартфон програму iBooks. На ПК почитати книги не вийде. Окрема програма «Кіоск» потрібно, якщо ви хочете читати періодичні видання - газети і журнали.
МузикаiTunes дозволяє завантажувати музику як окремими треками, так і повними альбомами. Кожен трек коштує від $0,99, ціна ж альбомів у більшості випадків варіюється від $2 до $6. При цьому видавці часто вдаються до варіанту, коли пісні з альбому не продаються поодинці, а тільки єдиним комплектом. Функція предпрослушивания активується далеко не у всіх композицій. Ознайомитися можна з тими, які зазначені в списку буквою «E» в гуртку. В даний час тривалість демозаписи становить близько двох хвилин - це дає адекватне уявлення про те, що саме купується, якщо тільки мова не йде про концептуальні альбомах. Рінгтони в iTunes продаються за вартістю одиночних треків - $0,99. У всіх мелодій є режим предпрослушивания.
Музичний магазин Apple у нас не працює, але можна скористатися російським, в якому можна знайти більше 30 мільйонів треків. Ціни на скачування окремих композицій в два рази нижче, ніж у США. У iTunes реалізований механізм замовлення ще не вийшли музичних альбомів: користувач може сплатити його негайно, в день релізу йому надійде сповіщення про завантаження. Ніяких бонусів, знижок, промоматеріалів, подарункових кодів і іншого за подібну активність не передбачено.
При натисканні на кнопку «Купити» весь альбом починає закачуватися з Мережі на пристрій, а відповідні найменування стають доступні в списку покупок для повторного завантаження. А ось в «хмара» iCloud контент для відтворення в режимі «радіо» не викладається. Немає «радіо» і як функції самого магазину, коли музику можна не завантажувати, а слухати за передплатою.
ВідеоФільми в iTunes представлені в основному в HD-якості, причому дозвіл у них вище, ніж в Google Play. Також доступно SD-якість. На відміну від музики, відео можна брати напрокат і дивитися прямо на пристрої у вбудованому плеєрі - це дешевше і зручніше. Так, зарубіжна кінострічка коштує приблизно $12, а її прокат - всього $3.
Майже для всіх фільмів в каталозі також передбачений безкоштовний перегляд трейлера. На перегляд прокатного фільму надається 30 днів з моменту оплати і 24 години (в США) або 48 годин (в інших країнах) після початку перегляду для його завершення. Після закінчення періоду прокату фільм видаляється з вашої музичної бібліотеки iTunes.
Якість відео і умови перегляду. Купити або взяти напрокат кіно можна з персонального комп'ютера, iPad або iPhone, а потім синхронізувати між вашими пристроями. HD-фільми мають дозвіл 1080p і відтворюються тільки на iPad і ПК. Однак при придбанні відео високої чіткості також завантажується версія стандартної якості для синхронізації з iPhone і iPod. При купівлі фільму варто звернути увагу на наявність російської звукової доріжки, так як є і кінострічки без перекладу. Відтворення набутого відео можна дозволити на п'яти комп'ютерах і синхронізувати його з будь-яким числом мобільних пристроїв. На одному пристрої може зберігатися вміст з п'яти облікових записів iTunes заборонить додавання на нього даних з шостої.
КнигиКлієнт iTunes за замовчуванням на iOS-пристрої пропонує тільки музику, рінгтони і фільми. Щоб отримати доступ до онлайн-каталогах книг буде потрібно установка безкоштовного клієнта iBooks. Сторонні програми - Stanza та інші «читалки» - не підтримують куплені книги. Інший тип друкованої продукції - журнали - також виводиться в окремому додатку «Кіоск».
Кількість одиниць літератури російською мовою невелика. Бонусом є те, що досить багато книг виставлено безкоштовно. Весь куплений контент відразу потрапляє на книжкову полицю в iBooks і в «хмарне» сховище iCloud. Таким чином, придбані книги можна завантажувати і читати одночасно на різних iOS-пристроях.
Газетний кіоск. Окремо в магазині представлені періодичні видання. Тут можна підписатися на спеціально оптимізовані для екрану iPad випуски популярних журналів. Процедура реалізована дуже зручно. Можна придбати окремий номер або оформити підписку на певний період. Причому чим він більше, тим вигідніше вам обійдеться покупка. Стоять електронні журнали дешевше, ніж їх паперові версії, - не дорожче $3. Є і безкоштовно поширювані видання - наприклад, журнал «Тест-драйв».
Щоб довго не шукати потрібний журнал або газету, їх можна винести з «Кіоску» у вигляді окремого додатка. Така можливість з'явилася в iOS 6. Крім того, деякі видання, наприклад «Ведомости», надають власні програми з оновленим контентом.
Робимо подарунки. Існують подарункові карти номіналом до $100, які працюють як в Google Play, так і iTunes. Вони активуються через акаунт користувача і дають право купувати контент в межах зазначеної суми.