Menu

Інтернет дозволяє організувати цілком серйозне подорож

Твітнуть

Не покладаючись на турфірми, ви можете самі спланувати маршрут, зупинки, види транспорту і подумати про квитки.

В торік, у зв'язку з виходом на туристичний ринок великих гравців, яким під силу пропонувати більш низькі ціни, багато середні і дрібні компанії не витримали конкуренції і розорилися, надавши своїм клієнтам самим розбиратися з проблемами. Щоб не потрапити в подібну неприємну ситуацію, CHIP пропонує вам зайнятися плануванням відпустки самостійно, вибравши не тільки місце відпочинку, а також маршрут та точки зупинок. Завдяки розвитку Інтернету і онлайн-платежів можна організувати не тільки вояж по рідній країні, але і цілком серйозне подорож по зарубіжжю - приміром, за європейським містам. І допоможуть у цьому корисні інтернет-сервіси.

Безумовно, у самостійних зборів у дорогу є не тільки переваги, але і недоліки. Вирушаючи в дорогу без турагентства, ми беремо на себе всю організацію і планування відпочинку, в тому числі відвідування визначних пам'яток і участь в екскурсіях. Зате ми отримуємо можливість особисто планувати свій час і не залежати від незнайомих супутників. І той, хто одного разу розпробував смак самостійних подорожей, навряд чи скоро повернеться до практики групового туризму.

Розвитку самостійних подорожей сьогодні активно сприяють десятки сайтів для замовлення квитків, бронювання готелів та планування власного відпускного маршруту. Якщо раніше потрібно було шукати інформацію про кожної транспортної компанії окремо, то тепер достатньо просто ввести на потрібних сайтах назви початкового і кінцевого пунктів (особливо в популярних серед туристів регіонах), щоб отримати всю інформацію про вартість квитків на різні види транспорту, ціною перегону власного автомобіля і варіантах розміщення. Давайте розглянемо ці сервіси докладніше.

КРОК №1: планування маршрутів на автомобілі Google Maps Сайт: maps.google.com
Интернет позволяет организовать вполне серьезное путешествие

Google Maps пропонує три маршрути на вибір (найкоротший і по автобанах), а також вказує час в дорозі

В Україні багатьом автомобілістам звичніше використовувати локалізовані «Яндекс.карти», але для планування зарубіжних поїздок, зокрема у Європі, на наш погляд, зручніше виявляється сервіс Google Maps, а точніше, його вбудована функція побудови маршрутів між заданими точками. Припустимо, ви хочете проїхатися на машині до Венеції (Італія). За замовчуванням на сайті відкривається карта США, тому спочатку переміститеся, зрушуючи карту мишею, в Україну, кликніть правою кнопкою по потрібному місту, звідки планується почати подорож, і в контекстному меню виберіть пункт «Прокласти маршрут звідси». Аналогічним чином перейдіть до Венеції і виберіть «Прокласти маршрут сюди». Маршрут можна задати в полі ліворуч, вказавши початковий і кінцевий населені пункти і натиснувши кнопку «Прокласти маршрут». Сервіс пропонує на вибір три маршрути: через Чехію, Німеччину і Словенію. Останній не варто брати до уваги із-за слабоизученного стану місцевих доріг. Незважаючи на те, що шлях через Німеччину довшим на 400 км, цей варіант буде довше всього на три години завдяки швидкісними автобанами.

Крім нитки маршруту сервіс пропонує опис шляху, де зазначаються розвилки, повороти, перетину держкордонів і навіть платні ділянки дороги. У сервісу є програми для мобільних платформ.

Альтернатива. Сайт bing.com/maps - бета-версія картографічного сервісу від Microsoft.

Via Michelin Сайт: viamichelin.com
Интернет позволяет организовать вполне серьезное путешествие

Онлайн-сервіс Via Michelin прокладе маршрут і надасть інформацію про небезпечних ділянках, а також вартості палива

Хорошою альтернативою вищезазначеного ресурсу є безкоштовний сервіс від відомого виробника автомобільних шин. На жаль, основна мова інструменту - англійська, але з урахуванням розвитку систем автоматичного перекладу у користувачів не повинно виникнути серйозних проблем, крім пошуку англомовних назв потрібних міст. Запропонуємо ресурсу аналогічну задачу: шлях до Венеції. Крім самої нитки маршруту на карті ми відразу ж отримуємо зведену інформацію по планованому шляху: величину зборів за платні дороги (правда, тільки по Україні) і вартість необхідного палива. Ці дані будуть відповідати дійсності, якщо коректно ввести інформацію про автомобілі в меню «Options».

Крім того, сервіс розрахує необхідні час і відстань, які мандрівник подолає по звичайним дорогам і по автомагістралях. Окремо на карті з'явиться інформація про всіх дорожніх попередження. Як і в Google Maps, текстовий опис маршруту можна роздрукувати. Крім даних про поворотах і платних дорогах (з цінами) на сторінці з'явиться інформація про дорожніх небезпеки. Враховуючи погодні умови, сервіс попередить вас, наприклад, про тумані. Побудований маршрут можна експортувати в один з поширених «навигаторных» форматів.

Сервіс пропонує мобільні додатки.

Альтернатива. Ресурс here.com дозволяє будувати і зберігати маршрути і експортувати їх для смартфонів.

КРОК №2: пошук готелів та хостелів Шукаємо готелі Сайт: booking.com
Интернет позволяет организовать вполне серьезное путешествие

Сервіс Booking дозволяє швидко знайти і забронювати кімнати у відповідному готелі

Навіть якщо нам здається, що особливих претензій до готелю у нас немає, на ділі ми маємо на увазі масу вимог. Приміром, номер повинен бути двомісним, з вигодами, а сам готель, бажано, в історичній частині міста і з власною парковкою. Щоб не переглядати незліченні веб-сайти готелів, простіше скористатися сервісом-агрегатором такої інформації. Найбільш зручний для цих цілей, на наш погляд, Booking.Com - міжнародний ресурс, вже давно «навчився» розмовляти російською.

Припустимо, ви хочете забронювати номер в Венеції в ніч з 7 на 8 травня 2013 року для двох дорослих осіб. Введіть ці параметри в форму пошуку і ви відразу ж отримаєте результати. Можна додатково фільтрувати їх, наприклад, за відстанню від центру міста (наприклад, 2 км), або відібрати пропозиції щодо рекомендацій, комфорту (зірковості), вартості певного типу розміщення і т. п. Знайдені готелі можна відразу побачити на карті. Зручно, що пропонується переглянути фотографії вибраної готелі, переведення її опису на російську мову, а також список варіантів розміщення з цінами та інформацією про додаткових податках і зборах. Часто готелі пропонують два варіанти одного і того ж номера: найдешевший без права скасування бронювання і трохи дорожче з безкоштовною скасуванням до певного числа. Іноді є можливість вибрати сніданок або варіант ліжка в номері.

Найцінніше, що можна подивитися відгуки інших гостей, які зупинялися у цьому готелі. Це дозволить уникнути неприємних сюрпризів при заселенні.

Booking.Com дозволяє легко виконувати і скасовувати бронь готелю прямо в подорожі. Однак, якщо вам потрібне підтвердження бронювання для отримання візи, консульства деяких країн можуть не прийняти стандартну форму. Доведеться запитувати підтвердження з готелю. Для сервісу є мобільні додатки.

АЛЬТЕРНАТИВА. Сервіс ostrovok.ru пропонує не тільки бронювати, але і відразу оплачувати проживання.

Шукаємо хостели Сайт: hostelworld.com
Интернет позволяет организовать вполне серьезное путешествие

Сервіс Hostelworld допоможе заощадити на проживанні

Любителям недорогих подорожей краще звернутися до пошуку хостелів - більш дешевого варіанту житла, зазвичай передбачає «ліжко-місце» в кімнаті з санвузлом на поверсі (або одним на кілька номерів). Європейські хостели цілком підходять по комфорту не тільки для бувалих туристів, але і молодих сімей. В пошуку такого житла допоможе онлайн-сервіс hostelworld.com. Логіка роботи ресурсу аналогічна Booking.Com та навіть інтерфейс в чим-то схожий. Щоправда, у списку результатів тут частіше відображається вартість розміщення з людини, а не за номер, як на Booking.Com. Так що, подорожуючи великою компанією, варто уважно перевіряти, чи не дешевше буде взяти кілька невеликих номерів в готелі, ніж тулитися в загальних спальнях. Сервіс доступний і через мобільні додатки.

Альтернатива. Сервіс hostelsclub.com володіє приблизно такою ж функціональністю. Відвідувачів на ньому намагаються залучити цікавими пропозиціями на вихідні або свята.

КРОК №3: пошук квитків Їдемо автобусами і ЖД Сайт: ecolines.net, eurolines.com
Интернет позволяет организовать вполне серьезное путешествие

На Ecolines можна вибрати автобусний маршрут і точки пересадок

Не всі прагнуть їхати у відпустку і, тим більше, за кордон на своєму автомобілі. Простіше, а іноді й дешевше, відправитися в шлях громадським транспортом.

Хоча при продажу квитків європейські транспортні компанії, які заробляють на автобусних перевезеннях, дотримуються тієї ж логіки, що і залізничники (квитки продаються на сайтах самих компаній), є два інтернет-ресурсу, що дозволяють знайти собі транспорт по найбільш популярним в Європі напрямами - Ecolines.ru (міжнародний адреса - ecolines.net) і eurolines.com. Ми зупинимося докладніше на першому ресурсі, так як логіка роботи другого схожа.

Ресурс ecolines.net являє собою щось на зразок партнерства цілком бюджетних європейських перевізників. Однак «бюджетності» в даному випадку не треба лякатися. На відміну переважної більшості від українських автобусних перевезень, європейські працюють як годинник, а автовокзали чомусь навіть нагадують аеропорт. Доступні тут і «стикувальні» рейси, і бонусні бали за куплені квитки. Складний маршрут можна планувати за допомогою інтерактивної карти маршрутів. Правда, іноді доведеться діяти в кілька етапів: наприклад, щоб потрапити, наприклад, у Мюнхен, пересадок не уникнути і доведеться спочатку більше ніж один квиток.

Інший варіант - подорож на залізничному транспорті. Вважається, що плацкарт - чи не самий дешевий спосіб пересування. Проте в Європі все дещо інакше: там квиток на поїзд може коштувати дорожче, ніж переліт на літаку. Квитки на деякі європейські напрямки можна придбати на сайті uz.gov.ua. Це відноситься до маршрутами, що починається або закінчується на території України або країн-партнерів.

На жаль, на міжнародних напрямках можна скористатися електронним квитком, а друкувати паперовий необхідно тільки на території України. Інформацію про маршрути і квитки можна отримати на національних сайтах залізниць або в агентствах, наприклад, Euro Railways (eurorailways.com).

Летимо на літаку Сайт: skyscanner.ru
Интернет позволяет организовать вполне серьезное путешествие

Skyscanner пропонує гнучку форму пошуку ліній і наочний результат

Популярний сервіс SkyScanner - це міжнародний інструмент для пошуку вигідних пропозицій по авіаквитках, де представлені пропозиції більшості популярних авіакомпаній, включаючи так званих «лоукостерів» (за низькими цінами). Однак при цьому варто пам'ятати, що, замовляючи квитки в таких сервісах, ви або не зможете скасувати замовлення, або повернення грошей буде занадто маленьким. Інтерфейс ресурсу в чомусь схожий на сайти авіакомпаній: потрібно задати пункти відправлення і призначення, а також дату перельоту - і ви отримаєте список результатів з часом відправлення і цінами.

Глобальне відміну від ресурсів авіакомпаній полягає в гнучкості пошуку.

✈ Можна не вказувати конкретні дати, а показати тарифи по даному напрямку на місяць або навіть рік.

✈ Можна не вказувати не тільки аеропорт в конкретному місті, але навіть місто в країні, що вас цікавить.

✈ Можна обмежувати число пересадок - наприклад, шукати тільки прямі рейси або з однією пересадкою.

✈ Пошук здійснюється не тільки на сайтах авіакомпаній, але й у великих агентствах, що дозволяє «зловити» цікаві знижки.

✈ Незважаючи на те, що авіакомпанії пропонують ціни в національній валюті, SkyScanner автоматично перераховує їх за поточним курсом, наприклад, в рублі.

✈ Є можливість порівняти умови авіакомпаній щодо багажу, харчування і т. п.

У ресурсу є мобільні додатки.

Альтернатива. Сервіс adioso.com приділяє основну увагу авіакомпаній-лоукостерів.

|