Menu

Серед найчастіших запитань «ти де» і «як туди дістатися»

Твітнуть

Супутникова навігація дозволяє зручно записувати пройдений шлях, а також визначати місце розташування ваших друзів і рідних. Це можна робити за допомогою спеціальних програм і онлайн-сервісів.

В числі самих популярних питань, що задаються в розмовах по мобільному телефону і SMS-повідомленнях, - «ти де?» і «як туди дістатися?». І якщо у великих населених пунктах є примітні місця, біля яких можна домовитися зустрітися, то за містом знайти їх часто набагато складніше. Менш популярною, ніж вказівка точки зустрічі, але іноді дуже важливою є задача відстеження об'єкта - наприклад, переміщення автомобіля або дитину по дорозі в школу і зі школи. Для виконання таких операцій можна використовувати звичайні смартфони, оснащені супутниковим GPS або Глонасс-приймачем і спеціальними програмами.

Звичайно, для вказівки місця зустрічі можна обійтися без будь-яких додатків, просто відіславши координати або адресу SMS-повідомленням. Але при цьому потрібно заздалегідь домовитися про системі координат (у нашій країні використовується два варіанти), спосіб їх відображення (градуси, хвилини і секунди або градуси з десятими, сотими і тисячними частками) і т. п. Так і подробиці шляху прямування в короткому повідомленні або навіть телефонній розмові чітко не викладеш. Для цих цілей набагато зручніше використовувати системи трекінгу, що дозволяють не тільки відображати ваше місце розташування на карті, але і записувати маршрут, а потім передавати його іншим через Інтернет. Такі інструменти можуть стати в нагоді для пошуку, спорту, захисту і навіть стеження. Ми розповімо, які програми в таких випадках краще всього задіяти і як при цьому можуть знадобитися соціальні сервіси.

Місце зустрічі... можна змінити LocSMS, Free Fly SMS, «Мої треки», Androzic Сайт: play.google.com
Среди самых частых вопросов «ты где» и «как туда добраться»
Среди самых частых вопросов «ты где» и «как туда добраться»
Найпростіший спосіб сповістити про своє розташування іншим користувачам надсилати дані за допомогою SMS. Повідомлення міститься посилання з координатами для Google Maps. Зробити це можна за допомогою безкоштовної програми для Android - LocSMS. Вона зручна тим, що не вимагає підключення до Інтернету, якщо кеш карт був викачаний заздалегідь, - потрібен лише GPS-приймач. Крім того, зовсім не обов'язково, щоб вона була встановлена на смартфоні одержувача.

Якщо ви хочете, щоб координати відсилалися в автоматичному режимі через певні проміжки часу (наприклад, для побудови маршруту руху по точках), то скористайтеся Free Fly SMS. Для роботи цієї програми також не потрібно доступ в Мережу. Однак ніякої автоматизації побудови лінії руху від неї чекати не доводиться.

Інша утиліта для Android під назвою «Мої треки» розрахована якраз на запис треків - маршрутів вашого пересування. Програма забезпечена різними функціями для фіксування різних додаткових показників, таких як швидкість руху, пульс і навіть частота обертання педалей велосипеда (потрібні спеціальні датчики). Треки можна імпортувати, експортувати і обмінюватися ними з друзями.

Любителям подорожей по бездоріжжю нагоді SMS-плагін до популярної растрової навігаційної програмі Androzic. На жаль, щоб побачити точку на карті з координатами, отриманими в SMS, ця утиліта повинна бути встановлена на телефоні одержувача.

+ Простота роботи, для відправлення і прийому SMS з координатами не потрібно доступ в Інтернет.

- Бажано заздалегідь завантажити кеш карт, додатки працюють тільки на пристроях з GSM-модулем.

Батьківський контроль Family Control Lite Сайт: javac.it
Среди самых частых вопросов «ты где» и «как туда добраться»
Среди самых частых вопросов «ты где» и «как туда добраться»
Програми, що здійснюють батьківський контроль, відрізняються від сервісів на зразок One Touch Location тим, що користувач смартфона не самостійно ініціює надсилання інформації про своє місцезнаходження - це здійснюється мобільним пристроєм в автоматичному режимі. Сімейний «адміністратор» заздалегідь налаштовує програму на комунікаторі свого підопічного, щоб отримати більше інформації про його життя: ходить дитина в школу, відвідує додаткові заняття, не витрачає дорогоцінний час після уроків на ігри у друга вдома.

Розробники програми вважають, що, коли дитина замикається в собі, єдиний спосіб захистити його від навколишнього світу - такий «ненав'язливий» контроль, що дає віддалений доступ не тільки до GPS-інформації телефону. «Адміністратор» може віддалено зробити знімок з телефону власної дитини або записати аудиофрагмент за допомогою вбудованого диктофона. Активація всіх цих можливостей відбувається через SMS-повідомлення, що містить спеціальний ключ (природно, установка повинна виконуватися заздалегідь). Відповідна інформація буде відправлятися на телефон чи електронну пошту батьків. Передача даних оплачується у відповідності з розцінками тарифного плану оператора.

Питання про те, наскільки тактовна подібна стеження, ми залишимо на совісті користувачів програми. Втім, у неї є один сервіс, який варто було б реалізувати у вигляді окремого додатка і продавати разом з телефонами. Мова йде про можливості SMS-повідомленням віддалено збільшити гучність дзвінка мобільного телефону, щоб можна було на нього подзвонити з гарантією, що абонент вас почує. Така послуга - справжня знахідка для тих, хто періодично втрачає будинку телефон, встановлений на вібровиклик.

Програма існує як у безкоштовній, так і платній версії. Остання володіє більшою функціональністю і надає доступ до гнучких налаштувань.

+ Автоматизований прихований трекінг абонента, немає прив'язки до конкретного стільниковому оператору.

- Витрати на SMS і передається трафік, складність використання для індивідуального трекінгу.

Щоб вас було легше знайти One Touch Location Сайт: creativeworkline.com
Среди самых частых вопросов «ты где» и «как туда добраться»
Среди самых частых вопросов «ты где» и «как туда добраться»
Основне завдання даної програми - визначення місця розташування користувача смартфона і надання йому різних інструментів для «розшарювання» цієї інформації друзям або, наприклад, рятувальним службам, якщо мова йде про екстремальний туризм в районах, де є якийсь зв'язок. Крім відомостей, що пересилаються через Інтернет, у тому числі по електронній пошті, програма дозволяє відправляти координати у вигляді SMS-повідомлення. У випадку з поштою в залежності від налаштувань утиліта може включати в текст листа посилання на фрагмент карти Google. Такі повідомлення формуються автоматично, але користувач завжди може змінити їх текст вручну. Передати інформацію про місцезнаходження можна і через соціальні мережі: програма підтримує інтеграцію з Facebook і Twitter, де публікує дані через їх API на особистих сторінках користувача.

До цього варто додати, що One Touch Location - це ще і онлайн-сервіс, де у кожного користувача може бути своя сторінка трекінгу, на якій безперервно буде оновлюватися його місцезнаходження - якщо, звичайно, програма запущена на мобільному пристрої. Щоб дозволити комусь стежити за своїми пересуваннями, досить просто передати адресу посилання на цю особисту сторінку. Інтервал оновлення даних у безкоштовній версії становить близько п'яти хвилин, а в комерційній є можливість налаштувати його самостійно. Також в ній доступні більш гнучкі інструменти для роботи з обраними контактами, редагування надісланих електронних повідомлень та можливість пересилання більш точного місця розташування.

+ Не залежить від постачальника послуг зв'язку та соцмережі, широкі можливості безкоштовної версії.

- Немає ясності з системою доступу до інформації, що публікується, немає контролю інтернет-трафіку, обмежена точність у безкоштовній версії, слабка локалізація.

Локатори від мобільних операторів «Маячок», «МТС Навігатор» Сайт: сервіси операторів мобільного зв'язку
Среди самых частых вопросов «ты где» и «как туда добраться»
Среди самых частых вопросов «ты где» и «как туда добраться»

Послуги з визначення місцезнаходження надають обидва найбільших національних оператора мобільного зв'язку - МТС і «Київстар». В останнього даний сервіс називається «Маячок» і позиціонується як послуга для віддаленого контролю за дітьми. Отримувати інформацію про місцеположення абонента можна за допомогою SMS - або MMS-повідомлень або через веб-інтерфейс в спеціальному розділі на порталі послуг starport.com.ua. Сервіс пропонує гнучкі налаштування контролю - часові проміжки і зони, при перетині кордонів яких спрацює повідомлення про те, що телефон абонента покинув дозволений ділянку. Однак з урахуванням неточностей позиціонування базових станцій оператора зони контролю доводиться задавати набагато ширше, ніж хотілося б. До того ж плата за користування послугою, особливо з урахуванням вартості мобільного трафіку, дуже висока. Одне інформаційне повідомлення коштує дві гривні, моніторинг через веб-інтерфейс - ті ж дві гривні за годину. «Маячок» працює не на всій території країни, а лише у великих містах і районних центрах.

Послуга «Навігатор» від МТС орієнтована на корпоративне використання для відстеження переміщень співробітників і транспорту і надається спільно з компанією «Саттранс Навігатор». Для її застосування не вимагається придбання програмно-апаратного комплексу, що складається із спеціалізованого устаткування і моніторингу. Крім передачі відомостей про місцезнаходження дана система виконує і ряд інших функцій - наприклад, відключення двигуна автомобіля. Ця послуга дозволяє знизити ризик крадіжки та нецільового використання транспорту.

+ Передача даних по мобільній мережі через SMS, чітка система дозволів на відображення місцеположення.

- Не підтримуються деякі типи пристроїв, обидва користувачі повинні бути абонентами одного і того ж мобільного оператора.

Позиціонування по соцмережам «ВКонтакте», Facebook і інші Сайт: vk.com/android_app
Среди самых частых вопросов «ты где» и «как туда добраться»

З розвитком HTML 5 і браузерних додатків трекінгові інструменти з'явилися і в різних онлайн-сервісах, хоча у вигляді окремих програм вони більш функціональні (про них ми розповімо окремо). А поки можна не згадати сервіс, який нещодавно був вбудований в «рідне» Android-додаток для популярної соціальної мережі «ВКонтакте». У даній програмі з осені минулого року з'явилася одна цікава функція: при публікації записів, фотографій та іншої інформації користувачі можуть прикріплювати до запису відомості про своє місцезнаходження. На стіні в соціальній мережі ці дані буде відображатися у вигляді адреси і фрагмента карти Google або «Яндекс» - залежно від того, що вибрав користувач при створенні запису. Зацікавлені читачі стрічки можуть розгорнути цей фрагмент для перегляду в окремому вікні. Напевно багато хто вже бачили схожі записи у своїх друзів - наприклад, публікації в мережі Facebook. Там це робиться за допомогою спеціальних програм, таких як Foursquare або Banjo. Від інших інструментів трекінгу ці програми відрізняються способом подачі інформації: запит надсилає не той, хто шукає, а сам користувач публікує свої дані. При цьому він визначає коло осіб, які можуть бачити місце його перебування. На жаль, при цьому сервіс не дозволяє автоматизувати запит розташування в іншої людини, і справлятися про те, де він знаходиться, все одно доведеться самостійно. Доступ в Інтернет є обов'язковим.

+ Простота подачі інформації, «широкомовна» розсилка даних про місцезнаходження, можна додавати коментарі і фото, робота не тільки програми, але і через браузер.

- Ручний запит даних про чужому місцезнаходження, складнощі з пошуком інформації, опублікованої раніше, робота тільки через Інтернет, немає ясності в принципах дозволу і заборони доступу до інформації про ваше місцезнаходження.

Автор: Катерина Баранова. Chip №9 2012

|