Menu

Більше 5000 віртуальних екскурсій і 20 000 панорамних фото.

Твітнуть

Інтернет - це не тільки новини, блоги, енциклопедичні портали і кінотеатри. З його допомогою ви можете побувати в будь-якій точці земної кулі. CHIP зібрав величезну базу, яка містить понад 5000 віртуальних екскурсій і більше 20 000 панорамних фото.

Практично в будь-якому місті світу, навіть не дуже великому, є на що подивитися: музеї, арт-галереї, пам'ятники та інші унікальні пам'ятки. Останки викопних рослин і тварин, реліквії стародавніх цивілізацій, роботи художників і скульпторів - щоб познайомитися навіть з самими відомими і популярними експонатами, не вистачить усього життя.

На щастя, в епоху тотальної комп'ютеризації та Інтернету вивчити експозиції світових музеїв та галерей сучасного мистецтва можна не тільки без фінансових витрат, але і взагалі не виходячи з дому. CHIP зібрав величезну базу пам'яток самої різної тематичної спрямованості зі всього світу. І тепер, щоб здійснити екскурсію по пам'яток історії, архітектури та мистецтва, вам достатньо зручніше всістися за комп'ютером, відкрити веб-браузер і «прогулятися» по посиланнях з каталогу, який ви знайдете на прикладеному до журналу DVD. В ньому ми зібрали «віртуальні представництва» більше 200 кращих музеїв, де можна знайти фотографії світових шедеврів у високому дозволі, 360-градусні панорами і повноцінні віртуальні екскурсії, багато з яких супроводжуються аудіогідом. Деякі приклади, здатні дати уявлення про цих сервісах, представлені в цій статті.

Звичайно, віртуальна екскурсія, будь вона навіть інтерактивною, не порівнянна за відчуттями з реальним перебуванням в музеї. Для справжнього цінителя мармурова підлога під ногами, декоративна ліпнина на стелі і постійно підтримувана всередині музейного приміщення прохолода не менш важливі, чим багата колекція експонатів. Але навіть у цьому випадку знайомство з фотографіями, відеороликами і тривимірними моделями стародавніх реліквій і творів мистецтва в Інтернеті допоможе вибрати, що подивитися на власні очі.

Наприклад, в Росії величезна кількість культурних пам'яток. Об'їхати країну і відвідати їх усі нелегко, але завдяки віртуальним турам вам навіть не доведеться виходити з дому.

Мабуть, найбагатша в Росії колекція історичних цінностей і творів мистецтва представлена в Державному Ермітажі в Санкт-Петербурзі. При цьому фотографії більшої частини експонатів доступні на офіційному сайті даного музею (hermitagemuseum.org).

Более 5000 виртуальных экскурсий и 20 000 панорамных фото.

На сайті Державного Ермітажу серед іншого доступні фотографії старовинної холодної зброї

Всі знімки розділені на 12 тематичних категорій, серед яких «Живопис, графіка», «Скульптура», «Механізми», «Зброю» та інші. Для спрощення пошуку ці категорії містять по кілька підрозділів: наприклад, «Зброя» представлено «Холодною зброєю», «Обладунки», «Вогнепальною зброєю» і «Аксесуарами». І нарешті, третім критерієм відбору є країна, з якої експонат потрапив до колекції Державного Ермітажу.

Более 5000 виртуальных экскурсий и 20 000 панорамных фото.

На веб-сторінці Волгограда можна переглянути інтерактивну тривимірну модель знаменитого меморіального комплексу «Героям Сталінградської битви»

Меморіальний пам'ятник-ансамбль на Мамаєвому Кургані, будівництво якого було завершено в 1967 році, присвячений героям Сталінградської битви. Ознайомитися з повним списком скульптур та інших об'єктів, які входять до складу меморіального комплексу «Героям Сталінградської битви», можна на веб-сторінці офіційного сайту міста Волгограда (volgograd.ru/mamayev-kurgan). Особливої уваги заслуговує тривимірна модель Мамаєва Кургану, для перегляду якої потрібно встановити плагін для браузера Cortona3D (cortona3d.com/install.aspx).

Более 5000 виртуальных экскурсий и 20 000 панорамных фото.

Якщо у Віртуальному музеї паровозів навести курсор на який-небудь об'єкт, з'явиться коротка довідкова інформація про нього

Досить яскравим прикладом того, наскільки цікавим і пізнавальним може бути проведення часу перед екраном комп'ютера, є Віртуальний музей паровозів на сайті РЖД (rzd.ru/steams). Інтерактивний залізничний вокзал не тільки детально промальований, але ще й доповнено настільки звичними для нього звуками - гулом натовпу і паровозными гудками.

Більш того, відвідувачам сайту пропонується навчитися всім тонкощам роботи кочегара: залити в котел воду, підкинути в топку вугілля і навіть покрутити всілякі вентилі. Варто відзначити, що розробники віртуального музею паровозів не позбавлені почуття гумору: то тут, то там зустрічаються жарти на залізничну тематику. Приміром, повзе по даху вагона равлик заявляє, що вважає за краще добиратися до Владивостока «своїм ходом».

Более 5000 виртуальных экскурсий и 20 000 панорамных фото.

На порталі panotours.ru вас чекають віртуальні прогулянки по музеях, монастирям та садиб. А завдяки поділу на розділи, ви легко підберете відповідний вам тур

Не менш примітним сервісом є проект panotours.ru. Тут представлено безліч різноманітних віртуальних турів по музеях, монастирям, садибах - наприклад, Будинок-музей О.М. Островського, Музей-квартира Андрія Миронова або Храм Артеміди в Ефесі. Приємно, що всі подорожі розбиті на тематичні підрозділи: це зручно і дозволяє легко знайти тур, який для вас найбільш цікавий. Крім того, тутешні віртуальні прогулянки супроводжуються коментарями, які активуються кліком миші.

Автор: Юрій Пятковский. Chip №3 2013

|