Menu

Відмінність ігор Free-to-Play від традиційних версій

Твітнуть

Відмінністю ігор Free-to-Play від традиційних повних версій є те, що деякі поняття помінялися місцями: якщо раніше гри стояли на полицях в магазинах, то в новій моделі поширення магазин знаходиться всередині гри.

В такому магазині ви знайдете асортимент віртуальних товарів, з допомогою яких можна поступово розширити гру. Самі предмети, як правило, розподілені за трьома категоріями, відповідним різним інтересам гравців: Vanity Items, Power Items і Booster Items. Однак у більшості випадків ви не зможете купити ці додаткові функції за реальну валюту, тобто за рублі, гривні, євро або долари. Вам знадобляться внутрішньоігрові грошові одиниці, які придбаваються за межами самої гри за справжні гроші.

Цифрові вихованці за микроцене

Візьмемо, приміром, сучасну і дуже відому рольову онлайнову гру Free-to-Play-типу Star Wars: The Old Republic від розробника EA - на місцевому ринку в ходу картельні монети. Дослідник ігрової залежності професор Герхард Майєр, керівник Бременського консультаційного центру по роботі з ігроманами (Bremer Fachstelle Glucksspielsucht), бачить тут багато спільного з класичною азартною грою: «Ці монети, в кінцевому рахунку, не що інше, як жетони в казино. Завдяки обміну готівки на внутрішньоігрової валюту вуалюється фінансова система вартості, що погіршує здатність гравця міркувати тверезо. Дослідження показують, що гравці ведуть себе більш ризиковано, коли мають справу з такими жетонами, а не з цими грошима».

Отличие игр Free-to-Play от традиционных версий

Внутрішньоігровий магазин Star Wars: The Old Republic називається картельною ринком. Місцева валюта - картельні монети

Отличие игр Free-to-Play от традиционных версий

Саму ігрову валюту (картельні монети) пропонується придбати безпосередньо на офіційній сторінці гри, сплативши покупку кредитною карткою, за курсом $4,99 за 450 монет

Отличие игр Free-to-Play от традиционных версий

При цьому існує ще один прийом, який ускладнює оцінку реальної вартості ігрової валюти: обмінний курс змінюється залежно від того, скільки монет купується за один раз. Конкретно в грі Star Wars: The Old Republic це виглядає наступним чином: 450 картельних монет коштують $4,99 (40 гривень), 1050 монет можна придбати за $9,99 (80 гривень), а в якості найбільш вигідної пропозиції рекламується курс 5500 ігрових грошових одиниць за $39,99 (330 гривень). Так само змінюються і ціни на віртуальні товари: екіпіровка для «просунутих» гравців, на яку необхідно витратити 1200 картельних монет, в перерахунку на реальні гроші коштує від $8 до $11 (від 65 до 89 гривень). Не дивно і те, що на початку гри користувачам пропонуються тільки дійсно дешеві предмети. Ціна віртуального вихованця, якого гравець може придбати вже на початковому етапі, становить, наприклад, $2 (16 гривень). Такі невеликі суми на професійному мовою називаються мікроплатежами.

За словами Герхарда Мейєра, цей принцип взято з класичних ігрових автоматів з маленькими ставками. Таким чином у гравця знижується психологічний бар'єр для участі в подібній грі. Саме тому творцям назв для ігор Free-to-Play важливо підкреслити безкоштовний аспект, що є для гравців великою гідністю. «Якщо гра їм не сподобається, вони не втратять на цьому гроші», - пише фахівець з реклами компанії EA Мартін Лорбер. І, в цілому, з ним не можна не погодитися.

Бізнес на мобільних іграх

У 2012 році вже чотири великих лейблу заявили про активний перехід в майбутньому на модель поширення Free-to-Play. Після Star Wars: The Old Republic компанія EA збирається випустити в такому ж форматі наступну гру з серії Command & Conquer. Розробник Ubisoft запускає три продовження відомих ігрових серій: будівельну стратегію Anno Online, тактичний шутер Tom clancy's Ghost Recon Online симулятор підводного човна Silent Hunter Онлайн. У портфоліо компанії Sony Online Entertainment два багатокористувацьких шутера - Bullet Run і Planetside 2. Німецький розробник Crytek в майбутньому збирається випускати тільки ігри Free-to-Play і вже може починати святкувати, тому що його військовий шутер Warface досяг величезного успіху в Азії та Росії.

Отличие игр Free-to-Play от традиционных версий

Отличие игр Free-to-Play от традиционных версий

Отличие игр Free-to-Play от традиционных версий

Джерело: Магазин додатків Apple станом на 7.12.2012

Крім комп'ютерів існує й інша дуже прибуткова для розробників сфера, в яку урочисто входить принцип Free-to-Play, - додатки для смартфонів. За даними консалтингової компанії з питань технологій Mucke Sturm & Company, ігри становлять 60% від усього числа завантажених додатків: «Мобільні пропозиції можуть повністю задовольнити ігрові інстинкти людей». Тут же підрахували, що до 2016 року зростання продажів в сфері мобільних додатків Free-to-Play збільшиться на 102%, тобто на €195 млн в рік. За той же період, однак, відбудеться і зниження кількості платних ігрових додатків на 40%. Ризик у випадку з мобільними іграми Free-to-Play аналогічний ризику з комп'ютерними іграми: якщо не бути обережним, можна - добровільно чи ні - швидко стати «китом» і спустити на гру ціле стан. Фахівець з ігровим залежностях професор Мейєр вбачає в цьому небезпечну тенденцію: «Однозначно необхідно діяти, якщо людина витрачає гроші для підвищення свого соціального статусу в грі, слід створити систему раннього розпізнавання, як і при класичних азартних іграх. Тільки так можна вчасно вичислити завзятих гравців і вивести їх з гри». Без такої системи в майбутньому «Вдови WoW» можуть втратити в ігровій індустрії не тільки чоловіків, але і своїх дітей, а також всю сімейну власність.

ДЖЕРЕЛО: Chip №4 2013

|