Menu

Доступ в Інтернет об'єкт підвищеного попиту у великому місті

Твітнуть

Ймовірно, скоро необхідність у товстих паперових адресних книгах і міських довідкових бюро зникне - майже всю інформацію про організації, а також кафе, ресторанах і банках вже можна вивести на екран смартфона завдяки спеціальним мобільним додаткам.

2ДВС(Android, iOS, Windows Phone)

Доступ в Интернет объект повышенного спроса в крупном городе

2ГІС - це великий міський довідник, пропонує детальну інформацію для величезної кількості міст Росії. Тут можна знайти повну добірку даних - від телефонів, адрес і часу роботи державних структур до відомостей про комерційних компаніях. Інформація про громадському транспорті (зі схемами та розкладами руху) теж є. Одне з основних переваг 2ГІС полягає в тому, що для пошуку необхідних відомостей користувачеві не потрібно підключатися до Інтернету - достатньо один раз завантажити інформацію для конкретного населеного пункту (охоплено 72 великих міста і близько 100 міст-супутників).

+ Великий обсяг довідкової інформації, докладні карти міст, працює офлайн

- На жаль, неможливо використовувати в якості навігатора

«Соцкарточка» (Android)

Доступ в Интернет объект повышенного спроса в крупном городе

Своєрідну вибірку корисної інформації для людини, яка тільки що переселився в новий для нього місто чи район, надають додатки на кшталт «Соцкартки». Ця конкретна програма працює тільки в Москві і Зеленограді. Як і 2ГІС, «Соцкарточка» є довідником по організаціям, проте не таким повним і різноманітним. Розробники програми припускають, що при необхідності користувачі самі знайдуть кафе або ресторан, а ось телефон і адресу травмпункту або відділення міліції повинні бути доступні швидко без зайвих пошукових запитів.

+ Швидкий пошук телефонів, необхідних в якомусь конкретному випадку

- Невелика база даних, потрібно доступ в Інтернет

Wigle Wifi Wardriving (Android)

Доступ в Интернет объект повышенного спроса в крупном городе

Доступ в Інтернет - ще один об'єкт підвищеного попиту в будь-якому великому місті, адже Мережа - це не тільки безмежний обсяг інформації, але і можливість текстової або голосового зв'язку. Однак списки відкритих точок доступу Wi-Fi не цілком коректно зіставляти з телефонними довідниками по організаціям. Вперше подібні бази з'явилися в арсеналі так званих вардрайверов - людей, які на машинах і з переносними комп'ютерами розшукували відкриті бездротові мережі для завантаження великих обсягів даних. Автомобілі при цьому виступали як засіб переміщення і підзарядки обладнання. На жаль, такі особи не гребували зломом точок, використовуючи софт для банального підбору паролів. Згодом веб-трафік значно подешевшав, і багато заклади стали надавати на своїй території лімітований доступ для відвідувачів без введення яких-небудь паролів.

Wigle Wifi Wardriving - мобільний клієнт для інтернет-бази безкоштовних і комерційних точок доступу по всьому світу wigle.net. На момент написання статті база сервісу містила відомості про більш ніж 71 млн точок Wi-Fi з GPS-прив'язкою. Причому популярність ресурсу явно зростає: якщо в 2010 році в день додавалася інформація про 4500 точок, то зараз щоденне оновлення складає вже майже 100 000. Оцінити кількість точок у вашому місті можна прямо на карті, зайшовши через веб-інтерфейс за коротким посиланням b23.ru/ysy3. Мобільний додаток є потужним інструментом не тільки для пошуку безкоштовних точок доступу, але і їх власноручного додавання.

+ Велика база точок по всьому світу, точне відображення на карті

- Для ручного введення даних потрібно знати особливості точок доступу Wi-Fi

«Знайтитуалет» (Android)

Доступ в Интернет объект повышенного спроса в крупном городе

Пошук громадського туалету часом може стати найбільш важливим питанням для будь-якого гостя міста. На щастя, відповідні додатки для Android-пристроїв полегшують вирішення і цієї задачі. Як приклад подібного класу ми представляємо програму «Знайти туалет». Цей мобільний помічник дозволяє шукати WC в списку з 600 000 точок по всьому світу. До знайденій точці можна прокласти маршрут по карті Google - на машині або пішки. На жаль, крім власне громадських туалетів програма шукає і туалетні кімнати знаходяться на території різних закладів - кафе і ресторанів. Як повідомляється на сторінці програми в магазині Google Play, в окремих випадках для використання виявленого туалету доведеться оплатити сторонні сервісні послуги.

+ Може бути корисно в незнайомому місті, є відображення точок на карті

- Інформація не завжди повна, потрібно доступ в Інтернет

Автор: Катерина Баранова. Chip №11 2012

|