Menu

Лідером серед месенджерів є WhatsApp

Твітнуть Деякі дані про обмін повідомленнями

В 1000 разів менше даних. Як правило, SMS-повідомлення коштує приблизно стільки ж, скільки і хвилина розмови. Однак при його відправці передається приблизно в 1000 разів менше даних у порівнянні з дзвінком тривалістю одну хвилину.

1980 рік - перший онлайн-чат. Більше 30 років тому з'явився симулятор CompuServe CB, що став першою комп'ютерною програмою для обміну повідомленнями в реальному часі. Користувачам пропонувалося 40 різних каналів, які не містили реклами.

Понад 681 млн SMS. У період з 12 до 24 години 31 грудня 2012 року компанія МТС зареєструвала понад 681 млн відправлених SMS-повідомлень. У цілому по Росії за новорічні добу їх кількість збільшилася на 8% порівняно з минулим роком.

На 21 000 000 зменшилася кількість SMS-повідомлень, відправлених за новорічні свята, порівняно з 2011 роком, - такі дані найбільшого в світі оператора Vodafone. І це не є наслідком банальної ліні користувачів, які не бажають обтяжувати себе введенням текстових повідомлень, - оператори зв'язку звинувачують у трагедії набрали популярність месенджери для смартфонів. Так, через сервер найбільшого в світі сервісу для обміну миттєвими повідомленнями WhatsApp щодня проходить понад 10 млрд повідомлень. За оцінками незалежної аналітичної компанії Ovum, в результаті діяльності подібних служб мобільні оператори щорічно втрачають до $14 млрд прибутку.

До 100 країнах світу WhatsApp є найбільш продаваним мобільним додатком. Але наскільки популярний цей безкоштовний сервіс обміну миттєвими повідомленнями, настільки ж непублічними є обидва засновника компанії - Брайан Ектона і Ян Коум, які практично не дають інтерв'ю. Щодо перспектив розвитку WhatsApp ясність теж відсутня. Такі компанії, як Facebook, що зробили, за словами одного з її керівників Пітера Денга, серйозні інвестиції в мобільні технології передачі миттєвих повідомлень, бачать в WhatsApp засіб спілкування майбутнього. Тому найближчим часом положення сервісу цілком може змінитися: за чутками, Facebook веде переговори про придбання фірми.

300 000 000 користувачів вже встановили WhatsApp, і зростання цієї цифри не сповільнюється. Не дивно, що політика компанії подобається власникам пристроїв, адже сервіс безкоштовний та не містить реклами. За наявними відомостями, передача інформації третім особам не здійснюється - у базі даних зберігаються тільки телефонні номери користувачів, які необхідні для входу в обліковий запис.

$1 за WhatsApp на ОС Android. Якщо протягом першого року використання WhatsApp на пристроях під управлінням Android є безкоштовним, то за другий доведеться заплатити $1. Однак після обурення з боку користувачів вимоги оплати поки більше не висуваються.

Кращі сервіси обміну повідомленнями

Подібні служби давно стоять на шляху у операторів стільникового зв'язку. Користувачі встановлюють безкоштовні мобільні додатки, що дозволяють, на відміну від SMS, відправляти не тільки текст, але й мультимедійні дані. Лідером серед месенджерів є WhatsApp, що володіє широкою функціональністю, але разом з тим і серйозними проблемами щодо безпеки. Крім нього на ринку широко представлені і інші додатки.

Skype. 45,5 млн людей роблять відеодзвінки, використовуючи цей сервіс. Основною перевагою Skype є високий рівень безпеки, що виключає можливість «прослушки» розмов.

Facebook Messenger. Це основний конкурент WhatsApp. В майбутньому можливість використання даного месенджера передбачається надати і тим, хто не зареєстрований в Facebook.

Hike. Створений індійською компанією-розробником мессенджер дозволяє, крім усього іншого, відправляти повідомлення на звичайні мобільні телефони (перші 100 - безкоштовно).

Google Talk. Цей месенджер, за замовчуванням встановлений на всіх пристроях на базі ОС Android, орієнтований в першу чергу на користувачів сервісів від компанії Google.

Joyn. Joyn розроблений спільно компаніями Deutsche Telekom, Vodafone і О2 і доступний тільки для абонентів Vodafone. Вартість використання залежить від тарифу, але порівнянна з SMS.

Line. Кількість користувачів сервісу Line вже досягло 76 млн. Як і у випадку зі Skype, тут можна не тільки обмінюватися текстовими повідомленнями, але і здійснювати відеодзвінки.

Так працює WhatsApp

Лидером среди мессенджеров является WhatsApp

Лидером среди мессенджеров является WhatsApp

Обмін повідомленнями за допомогою WhatsApp здійснюється аналогічно передачі SMS: послання прямує від відправника до одержувача через сервер постачальника послуг. Від звичайних SMS-повідомлень WhatsApp відрізняється недостатньою захищеністю користувальницьких даних.

Шкала часу: серйозні уразливості

Лидером среди мессенджеров является WhatsApp

Основна мета, яку переслідували розробники сервісу WhatsApp, полягала в тому, щоб максимально спростити вхід в обліковий запис. Для цього був реалізований автоматичний механізм генерації імені користувача і пароля, проте він використовує виключно простий алгоритм. Подібні уразливості в системі безпеки регулярно виявляються фахівцями і рядовими користувачами WhatsApp.

|