Menu

Нові веб-сховища автоматично з'єднають ваші пристрої

Твітнуть

Новые веб-хранилища автоматически соединят ваши устройства

CHIP з'ясував, наскільки швидкі і надійні «хмарні» сервіси від «Яндекса», Google, Dropbox і інших постачальників для синхронізації даних між комп'ютером і мобільними пристроями.

Якщо ви використовуєте відразу декілька пристроїв і у вас часто виникає необхідність в обміні даними між ноутбуком, настільним комп'ютером і смартфоном, вам потрібно рішення для синхронізації. У простих випадках може бути досить кабелю або USB-накопичувача, однак сучасні веб-сховища автоматично з'єднають ваші пристрої в одну мережу. Класичні файлообмінні портали, такі як RapidShare і наступник Megaupload, з'явився зовсім недавно сайт Mega, складають конкуренцію широко відомим «хмарних» сервісів від «Яндекса», Dropbox, Google і Microsoft. Наш тест покаже, наскільки гарні пропоновані продукти.

Багато «хмарні» служби непомітно інтегруються в звичну робочу середу Windows. Вони створюють папку на жорсткому диску, яка сама синхронізується з веб-сховищем у фоновому режимі. Все, що в неї копіюється, виявляється на онлайн-диску і всіх підключених до нього пристроїв. Dropbox навіть розпізнає локальні мережі і по можливості відправляє дані тільки за ним. Разом з тим до сховищ можна отримати доступ через веб-інтерфейс.

Apple менш гнучка, ніж Google

Не настільки практичні, такі служби, як RapidShare і Mega, відмовилися від автоматичної синхронізації локальних файлів і дозволяють працювати з даними фактично лише через браузер. У цьому випадку великий обсяг наданого простору практично ні до чого, тим більше що RapidShare обмежує трафік скачування одним гігабайтом в день. Навіть знаходиться поки в розробці файлообмінник Mega, привернув до себе загальну увагу, на момент проведення тестування не зміг вразити нас: ми зафіксували часті розриви з'єднання і різке зниження швидкості передачі. Осібно стоїть сервіс iCloud від Apple, яким можуть користуватися тільки власники iPhone або iPad. Він служить для створення резервних копій, відновлення налаштувань і зберігання мультимедійних файлів. Звичайні дані в цій службі не можна зберігати у вільному режимі. Лише так званий фотопоток дозволяє користувачам синхронізувати зображення на пристроях.

Хороші веб-сховища не тільки об'єднують декілька гаджетів, але і дозволяють вирішувати доступ до файлів іншим особам і спільно редагувати дані. Наприклад, користувачі служби «Диск Google» можуть створювати офісні документи і, незалежно від пристрою, одночасно змінювати їх в групі: так, список покупок в супермаркеті можна прочитати на смартфоні, в той час як інші доповнюють його зі свого комп'ютера. «Яндекс.діск» дозволяє зробити файл загальнодоступним натисненням однієї кнопки. Так само легко можна поділитися файлом через соціальні мережі. SkyDrive підтримує командну роботу над документами Office тільки на комп'ютері. У доступному з серпня 2012 року «хмарному» варіанті сховища для Android офісних можливостей немає.

Мобільні клієнти не дуже зручні

На відміну від продуктів для ПК, програми для Android не завантажують веб-папки на мобільні пристрої. Це цілком логічне рішення з урахуванням обмеженою пам'яті таких апаратів, однак воно створює певні обмеження. Та й взагалі подібні клієнти не відрізняються комфортним управлінням. Крім «Яндекс.Диска» жодна програма не копіює цілу папку веб-сховища. Wuala ж дозволяє завантажувати її з інтернету на мобільний телефон, але при цьому її не можна відкрити для друзів. У «Диску Google» відсутня перегляд фотографій, а SkyDrive, так само як і Wuala, практично не дозволяє продовжувати роботу під час завантаження. Одним словом, порівняно з прекрасною інтеграцією в Windows мобільні додатки виглядають дещо незграбно.

В інтерфейсі Modern UI системи Windows 8 сервіс SkyDrive від Microsoft встановлений за замовчуванням. На відміну від настільного варіанту програми, який пропонується завантажити додатково, це плиткове додаток, не виробляє приємного враження: воно погано інтегровано в файлову систему і більше схоже на урізаний веб-інтерфейс. Самим же головним недоліком даної версії є те, що додаток не синхронізує онлайн-сховище з комп'ютером, тобто не створює локальних копій даних.

Приватна сфера погано захищена

Турбуватися про безпеку своїх даних користувачам не доводиться: «хмарні» служби гарантують цілодобову доступність і захищають інформацію від втрати з допомогою надлишкового резервного копіювання. Трохи інакше йде справа з приватною сферою. Багато провайдерів онлайн-сховищ, так само як і органи влади, зацікавлені в обробці інформації. Від цього може захистити лише шифрування даних на стороні клієнта, за замовчуванням використовується в продуктах Wuala і Mega. Але при цьому для роботи Wuala необхідна середовище Java, останнім часом «прославилася» серйозними уразливими, а проект Mega критикують із-за недбалого підходу до створення ключа захисту. Для такої ж безпечної роботи зі сховищами «Яндекс.діск», Dropbox, SkyDrive і «Диск Google» необхідно самостійно подбати про шифрування на стороні клієнта. Зашифрувати дані можна, наприклад, за допомогою безкоштовної програми BoxCryptor (є на CHIP DVD), яка існує у версіях для Android, так і Windows.

Важливі параметри: швидкодія, управління, захист даних

Хороший веб-сховище інтегрується в ОС, пропонує зручний мобільний додаток і хороші додаткові можливості. Крім того, воно захищає дані і швидко переносить файли.

Набір функцій/управління (50%). Серед майже 50 протестованих функцій найважливішими є інтеграція в Windows, автоматична синхронізація, спільний доступ до даних, потокове відтворення, редагування документів і управління файлами. Ми перевірили роботу служб на комп'ютері з Windows і смартфон на базі Android.

Захист даних (25%). Кращий захист інформації забезпечують продукти з шифруванням на стороні клієнта. Значення має навіть місце розташування сервера. Шифрування на сервері мало сприяє безпеці, тут важливим виявляється захищений канал передачі інформації.

Новые веб-хранилища автоматически соединят ваши устройства

Самі швидкі і повільні служби

Швидкодія/ємність (25%). Великий обсяг безкоштовного простору цінується нарівні з хорошою швидкістю передачі даних, особливо якщо користувач часто пересилає великі файли. Ми протестували швидкодія на системах Android і Windows. Веб-інтерфейс, а також користувальницький інтерфейс в додатку повинні реагувати без затримок.

Підсумки тесту

Новые веб-хранилища автоматически соединят ваши устройства

Переможець тесту - «Яндекс.діск» - пропонує практично найбільший обсяг для зберігання і високу швидкості закачування

Сервіс «Яндекс.діск», надає великий об'єм для зберігання даних, а також зручний клієнт для мобільних пристроїв. Веб-інтерфейс теж відмінно продуманий.

Новые веб-хранилища автоматически соединят ваши устройства

Варто відзначити і сервіс Wuala, який підкорює самим надійним шифруванням даних і відмінним набором функцій, серед яких навіть робота в групі з індивідуальними наданням доступу. Щодо зручності управління максимальні бали набирає Dropbox завдяки вдалому додатком для Android. На користь SkyDrive від Microsoft і «Диска Google» говорить можливість спільного редагування офісних документів у браузері. Незручності доставляє обмежене веб-управління продуктами RapidShare і Mega. Відсутність важливих функцій практично знецінює великий обсяг безкоштовно надається простору.  

|