Menu

відеоспостереження у відсутності господарів

Твітнуть

У будь-який час і з будь-якого місця за допомогою браузера, смартфона або планшета ви зможете дізнатися, як справи вдома.

Завжди в зоні видимості

видеонаблюдение в отсутствии хозяев
1) Задаємо параметри роботи програми. Після установки і запуску програми SupervisionCam автоматично відкривається вікно конфігурації, в якому необхідно вибрати для розділу «Image Source» варіант «Microsoft WDM Image Capture (Win32)». Ця утиліта працює тільки з веб-камерами, які підтримують даний драйвер, реалізований у системі Windows XP. При цьому WDM повинен бути обов'язково у варіанті 32 біта, оскільки лише у випадку з використанням 32-розрядної Windows можна розташовувати всіма можливостями програми SupervisionCam. Таким чином, для відеоспостереження краще всього використовувати застарілий комп'ютер.

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

2) Під'єднуємо детектор руху. Після того як утиліта розпізнає камеру, ви відразу побачите відеозображення і зможете у вікні конфігурації активувати детектор руху («Motion Detection»). Рекомендуємо вибирати варіант «Fixed Trigger» тільки в тому випадку, якщо освітлення в отслеживаемом приміщенні ніколи не змінюється. Як правило, в домашніх кімнатах цей варіант неприйнятний. В такому випадку краще виберіть «Dynamic Trigger», надавши йому значення «30%», та оберіть опцію «Enable Motion Inactivity Detection». Задайте для неї часовий інтервал у п'ять хвилин, і ніхто не зможе обдурити детектор руху, подовгу залишаючись в нерухомому положенні.

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

3) Виключаємо ділянки. Якщо є такі галузі, які не потрібно включати в відеоспостереження, у вікні конфігурації перейдіть до розділу «Mask». Клікніть по одному з чотирьох чорних квадратів для вибору розміру кисті, а потім просто зафарбуйте ділянку, який буде виключено з стеження, безпосередньо на зображенні камери. При зовнішньому відеоспостереження має сенс скористатися кольоровий маскою.

Наприклад, на зображенні присутній дерево з зеленим листям, з-за яких при найменшому подиху вітру спрацьовує детектор руху. В цьому випадку спочатку зафарбуйте цей об'єкт світло-сірим для його виключення зі спостереження, а потім при необхідності ще й темно-зеленим - тепер програма SupervisionCam буде ігнорувати цей колір. Після цього ваша маска придбає пурпурний колір, оскільки зелений на цій ділянці більше не буде враховуватися. В якості альтернативи можна відзначити опцію прапорцем «Calculate Mask». Програма спробує знайти оптимальне рішення для вашої ситуації. Проте при тестуванні цей спосіб не показав такого ж хорошого результату, як самостійно налаштована маска.

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

4) Налаштовуємо оповіщення. При реєстрації програмою SupervisionCam якого-небудь руху вона зможе надіслати вам повідомлення по електронній пошті. Для активації цієї функції натисніть на «Send Message/Mail», а потім відзначте прапорцем пункт «Send a mail when a motion detected», вкажіть адресу своєї пошти і при необхідності встановіть інші дані - наприклад, використовуваний протокол. Текст, який спрямований, можна змінювати на свій смак.

Віддалений доступ

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

1) Налаштовуємо HTTP-сервер. У програмі SupervisionCam є вбудований HTTP-сервер. Активувати її можна у вікні «Configuration | Settings | HTTP Server», встановивши прапорець перед «Enable HTT P Server». В якості імені програма використовує назву комп'ютера. Також необхідно задати пароль - з допомогою нього ви отримаєте доступ до своїй камері. Після натискання на кнопку «Apply» може з'явитися повідомлення про блокування Windows цієї програми брандмауером. У діалоговому вікні дозвольте з'єднання для варіанту «Домашня або робоча мережа».

Тепер необхідно задати дозвіл зображення. Максимальне значення залежить від веб-камери. Відкрийте «Settings | Image Source» і натисніть на кнопку «Video Capture Pin...». У діалоговому вікні «Properties» виберіть значення «Output Size» (наприклад, «800×600») і збережіть змінені настройки, клікнувши по кнопці «OK».

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

2) Створюємо конфігурацію маршрутизатора. Для отримання доступу до комп'ютера через Інтернет вам знадобиться дізнатися IP-адресу вашого роутера. У цьому вам допоможе безкоштовна DNS-служба наприклад, No-IP.com. Створіть тут обліковий запис. В роутері введіть обраний на сайті адресу, ім'я користувача та пароль. HTT P-сервер програми SupervisionCam задіює порт 80. Надійніше буде вказати в розділі «Settings | HTT P Server» більш високе значення порт для дистанційного керування - наприклад, 40 000.

Потім цей порт необхідно активувати в роутері, підключеному до комп'ютера, з якого здійснюється спостереження. Для цього відкрийте веб-інтерфейс маршрутизатора (у нашому прикладі це D-Link 2740NRU) і перейдіть до вкладки «Міжмережевий екран | сервер | Налаштування віртуального сервера». У полі «Ім'я» введіть, наприклад, «Webcam Server». У рядках «Зовнішній порт (початковий і кінцевий)» і «Внутрішній порт (початковий і кінцевий)» вкажіть значення «40 000». У полі «Внутрішній IP» введіть IP-адресу комп'ютера, призначеного для відеоспостереження, а потім збережіть змінені настройки.

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

3) Знайомимося з відзнятим матеріалом через браузер. В інтернет-браузері введіть веб-адресу служби динамічного DNS, двокрапка і номер порту, в нашому випадку: «myWebCam.no-ip.com:40000». Після введення пароля відкриється карта сайту SupervisionCam-Protokoll з останньої картинкою з веб-камери. По посиланню /Doc$1/Destination.htm ви зможете переглянути останні 50 зображень.

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

4) Доступ через переглядач. В якості альтернативи браузеру може виступати програма SupervisionView (є на CHIP DVD). Після установки і запуску введіть адресу DNS і пароль. Переглядач підключиться до сервера SupervisionCam і відобразить знімки з веб-камери.

Професійні рішення проти зловмисників

Якщо домашнє відеоспостереження вам потрібно в першу чергу для захисту від зловмисників, тільки однієї програми SupervisionCam, швидше за все, буде недостатньо. Для подібних додатків вже існує чимало експлойтів, що дозволяють налаштувати їх функції проти власника - наприклад, для спостереження за вашою квартирою. Крім того, якість знятого матеріалу найчастіше не дозволяє використовувати його в поліції як доказ правопорушення.

На нашому диску крім SupervisionCam ви також знайдете безкоштовні версії інших програм для відеоспостереження - AbelCam і Xeoma. Вони, звичайно, не надають такого ж спектру можливостей, як комерційний софт, але виконують усі основні функції і не вимагають ніяких матеріальних витрат. Крім того, на нашому диску ви знайдете керівництво по організації відеоспостереження в системі Linux і популярний дистрибутив Ubuntu з вже вбудованим в нього програмою motion.

Систему відеоспостереження професійного рівня ви можете отримати абсолютно безкоштовно. Вона активує запис при русі в кадрі, що дозволяє підключати кілька камер, пропонує віддалене спостереження, відправку тривожних повідомлень на електронну пошту і багато іншого. При цьому система встановлюється на флешку, з якої можна завантажити будь-який комп'ютер.

На прикладеному до журналу DVD ми розмістили ISO-образ операційної системи Ubuntu версії 12.04 (розділ «Софт | Linux). А в розділі «Сервіс | Бонус | Відеоспостереження» ви знайдете PDF з докладною інструкцією щодо створення завантажувальної флешки та порадами по налаштуванню програми Motion. Стаття базується на одній з попередніх редакцій Ubuntu. Нова версія на нашому диску відрізняється інтерфейсом. Крім того, в ній не встановлена програма Motion. Нижче ми розповімо, як інсталювати її на Ubuntu Live USB. Але передусім зазначимо, що в новому інтерфейсі Ubuntu головне меню відкривається після натискання на кнопку з білим колом в лівому верхньому куті робочого столу («Home Dash»). Вікно пошуку в верхній частині головного меню допоможе вам швидко перейти до потрібної програми - просто почніть набирати назву програми.

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

Установка Motion. Відкрийте Ubuntu Software Center через головне меню і переведіть курсор в лівий верхній кут екрану. На верхній панелі з'явиться меню програми. Натисніть «Edit | Software Sources». У вікні, поставте галочку в чекбоксі у рядку «Community-maintained free and open source software». Тепер запустіть програму terminal, набравши перші літери назви в рядку пошуку в головному меню Ubuntu. Для установки Motion виконайте в терміналі дві короткі команди (при цьому комп'ютер повинен бути підключений до Інтернету):

sudo apt-get update sudo apt-get install motion

Тепер Motion готова до роботи. Запустіть її, набравши в терміналі «sudo motion» (без лапок). Для зупинки програми, натисніть «Ctrl+C».

Рада. При старті системи краще вибирати англійська мова - тоді вам не доведеться після завантаження додавати англійську розкладку клавіатури, необхідну для набору команд.

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

Xeoma. Безкоштовна версія програми Xeoma працює без обмеження функціональності, не містить рекламних модулів, що закривають огляд, і підтримує запис з восьми камер. Для організації відеоспостереження на дачній ділянці або у квартирі цього цілком достатньо. До того ж досить функціональна утиліта і доброзичлива по відношенню до користувача: Xeoma автоматично визначить підключені до ПК камери, а зручний, інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс не змусить ламати голову над налаштуванням. Програма працює як з Windows, так і Linux і Mac OS. На диску ми розмістили установчі дистрибутиви для всіх підтримуваних операційних систем.

Сайт: felenasoft.com/xeoma/ru

видеонаблюдение в отсутствии хозяев

AbelCam. Утиліта AbelCam також є безкоштовною, але працює лише з операційними системами Windows. Програма не тільки здатна вести запис з камер спостереження, але і дозволяє розмічати «мертві зони», в яких рух фіксуватися не буде. Також користувачам пропонується самим налаштувати профілі для стиснення відео і зображень, які в реальному часі можуть передаватися на бажані веб-сторінки.

Сайт: abelcam.com

|