Menu

Технологія VDSL забезпечує швидке відображення веб-сторінок

Твітнуть

 

Технология VDSL обеспечивает быстрое отображение веб-страниц

Високошвидкісний доступ до Інтернету по технології VDSL забезпечує майже миттєве відображення веб-сторінок. З'єднання даного типу передбачає швидкість завантаження на рівні 50 Мбіт/с, при цьому швидкість зворотної передачі даних становить 10 Мбіт/с. Сьогодні великі постачальники послуг роблять ставку на оптимізацію існуючих VDSL-мереж за допомогою векторизації. Векторизація оптимізує трафік при використанні мідної витої пари на так званої «останньої милі», тобто ділянці від комутатора до телефонної розетки, завдяки чому швидкість завантаження зростає до 100 Мбіт/с, а швидкість зворотної передачі даних становить близько 40 Мбіт/с.

Усунення перешкод

Збільшення швидкості VDSL-з'єднання нерозривно пов'язане з оптимізацією мідних ліній зв'язку. При цьому головним завданням є усунення перешкод і захист сигналу від негативного впливу, адже кабель складається з великого числа скручених попарно жив, і кількість таких пар досягає 100 штук. Сигнали, що передаються за цим парам, створюють перешкоди один для одного, в результаті чого якість передачі даних по мірі їх проходження знижується.

Два джерела перешкод

Технология VDSL обеспечивает быстрое отображение веб-страниц

Необхідно усунути дві форми перехресних перешкод у мідних лініях зв'язку. Перший тип називається NEXT (Near End модуль crosstalk). Такі перешкоди виникають в місці розташування комутатора, мультиплексора (пристрій, який ущільнює кілька абонентських логічних каналів в одну фізичну лінію), а також між передавальним і приймаючим пристроями VDSL-ліній. Завдяки використанню різних частот проблема перешкод NEXT вважається в даний час вирішеною: справа в тому, що абонентські лінії мають різну довжину, а ті абоненти VDSL, які розташовуються поблизу мультиплексора, одержують сигнал з більш низькою частотою. У кінцевому рахунку це не тягне за собою швидкісних втрат, адже сигнали повинні долати і більш короткі дистанції.

Перешкоди FEXT (Far End модуль crosstalk), у свою чергу, виникають на відрізку від мультиплексора до телефонної розетки абонента, так як кабель складається з дуже великої кількості жив, за якими відбувається одночасна передача вхідного і вихідного трафіку. До цього часу існував лише один спосіб мінімізації перешкод типу FEXT - обмеження швидкості передачі даних: в технології VDSL вона знижується до 50 Мбіт/с. Тепер же з перешкодами FEXT буде боротися векторизація. Принцип векторизації настільки ж простий, наскільки геніальний: розроблений в 2010 році компанією Alcatel-Lucent метод заснований на визначенні рівня виникають між витими парами кабелю перешкод, а також їх компенсації. Для цього в мультиплексорі генерується сигнал, який відповідає рівню перехідних перешкод. Таким чином, сам по собі вихідний сигнал вже спотворений і згодом обидва типи перешкод накладаються один на одного, і абонентське з'єднання отримує вільний від перешкод сигнал (див. схему).

Нове обладнання для векторизації

Технология VDSL обеспечивает быстрое отображение веб-страниц

Щоб векторизація працювала, мультиплексор необхідно додати два блоки. Перший - це модуль контролю векторизації (Vectoring Control Entity, VCE), який визначає, які зміни необхідно внести у вихідний сигнал, щоб компенсувати перешкоди FEXT. Другий - попередній перетворювач (Precoder), який вносить зміни в прямий канал передачі даних абонентові. Те ж саме відноситься до зворотного каналу передачі даних.

Високий потенціал
Технология VDSL обеспечивает быстрое отображение веб-страниц
На закінчення необхідно відзначити, що технологія векторизації дозволяє використовувати весь швидкісний потенціал мідних кабелів в VDSL-мережах. У технічному відношенні на сьогоднішній день це максимум, що можна зробити, якщо не планується прокладання додаткових мідних ліній зв'язку з тією метою, щоб кожна лінія мала додатково по дві пари жив, а не одну, як прийнято в даний час. Результати вимірювань показують, що векторизація здатна забезпечити обіцяну швидкість до 100 Мбіт/з при завантаженні даних, однак тільки за умови, що абонент проживає не більше ніж в 500 метрах від найближчого мультиплексора. Стаття опублікована в журналі Chip №5 2013.
|