Menu

Провідний домашный зв'язок

Твітнуть

 В домашній мережі поки немає нічого швидше і стабільніше з'єднання через кабель, однак протягування лінії і плутанина з проводами набридають.

Проводная домашняя связь

Класичний LAN-кабель, також званий Ethernet, мережевих або RJ-45-кабелем, - це стандартне з'єднання для виходу в Інтернет і створення домашніх мереж (наприклад, для зв'язку роутера і комп'ютера). Перевагою цієї провідної технології, крім великого діапазону дії, є дуже висока і стабільна швидкість передачі даних. Якщо вам потрібно часто переносити великі масиви інформації (наприклад, з мережевого сховища на комп'ютер), кращим вибором стане кабель LAN. Крім іншого він покращує пропускну спроможність Wi-Fi-з'єднань, оскільки чим менше пристроїв підключення до бездротової мережі, тим вище максимальна швидкість передачі кожного окремого апарату.

Проводная домашняя связь

Починаючи з версії USB 3.0 (синя маркування, див. вище) швидкості передачі даного інтерфейсу вистачає для підключення моніторів і зовнішніх відеокарт. USB підходить не тільки для обміну даними, але і для підзарядки, тому став дуже популярним в якості універсального рішення для мобільних пристроїв (смартфонів, електронних книг), в основному з роз'ємом micro-USB. При цьому мережеві адаптери часто можуть заміняти один одного. Бездротовий альтернативи, яка б охоплювала всі галузі застосування USB, поки що не існує. Для зв'язку двох пристроїв підійде також Bluetooth і, головним чином, Wi-Fi з функцією Wi-Fi Direct, але ця бездротова технологія в даний час ще мало поширена.

Проводная домашняя связь

HDMI - інтерфейс, який можна зустріти, як правило, в мультимедійних пристроях. При цьому HDMI не тільки замінив багато застарілі з'єднання, але і став необхідним стандартом в деяких сферах. Програвачі Blu-ray, наприклад, застосовується захист від копіювання HDCP, яка підтримується лише декількома інтерфейсами, включаючи HDMI. При відтворенні відео формату 4K (UHD) виникають проблеми: при вирішенні 3840×2160 пікселів можуть передаватися лише 30 кадрів/с. Потокове відтворення таких фільмів без затримок зуміє здійснювати лише майбутня версія HDMI 2.0 (18 Гбіт/с). Бездротовий альтернативою вважається Miracast, однак цей стандарт працює тільки з роздільною здатністю до 1080p.

Проводная домашняя связь

Інтерфейс MHL вважається альтернативою стандарту HDMI і використовується переважно в телефонах для економії місця, оскільки не вимагає окремого роз'єму. З'єднання здійснюється між портом мобільного пристрою і сумісним з MHL входом HDMI телевізора. Так як майже жоден телевізор не підтримує MHL, необхідний адаптер (див. рис.) з додатковою подачею живлення. При цьому не кожен адаптер здатний працювати з будь-яким телефоном з-за різного розміщення пінових висновків (5 - та 11-контактні USB-порти). Крім MHL існує SlimPort-HDMI з подібною конструкцією, який, однак, мало поширений і не відіграє жодної ролі при побудові домашньої мережі.

|