Menu

потокове відео в Інтернеті

Твітнуть

 

потоковое видео в Интернете

При передачі клієнтам контенту за принципом Multicast всі отримують дані через одне з'єднання, що економить ширину каналу

Для трансляції аудіо застосовується широкомовна передача контенту (Multicast), коли одна копія даних передається всім клієнтам сервера. В цьому випадку особливої ширини каналу від сервера не потрібно.

потоковое видео в Интернете
Принцип Unicast (один клієнт - одне з'єднання) дозволяє передавати кожному користувачеві свою порцію даних

До трансляції відео застосовуються дещо інші вимоги. Для того, щоб користувач мав можливість керувати отриманими даними, використовується принцип «один клієнт - одне з'єднання» (Unicast). Для передачі потокового відео можуть застосовуватися два типу потокового відео: послідовний (progressive streaming) і в реальному часі (real-time streaming).

потоковое видео в Интернете
При прогресивному типі подання потокового відео потрібний фрагмент можна переглянути тільки після його завантаження з сервера

Перший більш простий і застосовується в основному для настільних ПК для трансляції коротких кліпів. Щоб переглянути якусь частину, необхідно спочатку дочекатися завантаження потрібного моменту. При цьому сервіси можуть використовувати додатково кешуючі сервери.

Протоколи передачі
потоковое видео в Интернете
Протокол RTSP, застосовуваний в потоковому відео, дозволяє плеєрів управляти контентом одержуваним

Щоб користувач мав можливість контролювати одержуваний відеопотік, застосовується протокол RTSP. З його допомогою інформація між сервером і клієнтом пересилається в вигляді пакетів. При цьому клієнтська програма може одночасно відтворювати перший пакет даних, декодувати другий і отримувати третій. Протокол RTP (Real-Time Transport Protocol) забезпечує цілісність передачі контенту, а протокол RTCP (Real-Time Control Protocol) відповідає за перевірку ідентичності і контролює завантаження мережі.

Формати відео

Потокове відео в Інтернеті найчастіше має формат MPEG-2, MPEG-4 (Moving Picture Experts Group - формати, розроблені для трансляції цифрового телебачення) або FLV (Adobe Flash Player). Останній медиаконтейнер використовується переважно для передачі відео в хостингах YouTube, Google Video, «ВКонтакте» і т. д. При цьому варто відзначити, що дані сервіси поступово переходять на вбудовані можливості веб-технології HTML 5.

Відтворюємо і зберігаємо відео
потоковое видео в Интернете
Мобільний додаток TubeMate дозволяє завантажити з популярного відеосервісу потрібний ролик і переглянути його офлайн

Більшість сучасних інтернет-ресурсів використовує вбудовані в сайти плеєри, засновані на Adobe Flash Player, або на стандарті HTML 5. Для мобільних пристроїв необхідно, щоб браузер підтримував роботу з Flash Player, яка є, наприклад, в Firefox. Якщо якийсь відеоролик потрібно скачати і відтворити офлайн, скористайтесь ресурсом SaveFrom.net для Windows. Для мобільних пристроїв найбільш підходяще додаток для таких цілей - це FVD Free Video Downloader. Крім того, ми рекомендуємо пошукати в Мережі TubeMate YouTube Downloader.

|