Menu

МІ5 і Центр урядового зв'язку: Великобританія піддається 70 кібератак на місяць

Твітнуть

МИ5 и Центр правительственной связи: Великобритания подвергается 70 кибератакам в месяц

За інформацією МІ5 та Центру урядового зв'язку (GCHQ), Великобританія піддається 70 витонченим кибершпионским атакам в місяць, спрямованих проти урядових і промислових комп'ютерних мереж.

Сер Ян Лоббан (Iain Lobban), директор Центру урядового зв'язку Великобританії, повідомив Бі-Бі-Сі про те, що основною метою кібератак є інтелектуальна власність в державному масштабі, що говорить про причетність до атак іноземних держав. Він додав, що не тільки військові секрети під загрозою. «Спочатку ми думали про те, що саме вони є метою, однак насправді будь-яка інтелектуальна власність може представляти інтерес».

«Будь-який об'єкт може бути метою, і уряду, і неурядові, а також комерційні організації повинні визнати цей тренд, який стає нормою життя», - повідомив Ярно Лимнелл (Jarno Limnéll), доктор військових наук і директор кібербезпеки компанії Стоунсофт (Stonesoft). «Дана ситуація може привести до дуже поганому сценарієм. Країни повинні об'єднатися і виробити міжнародні норми і закони, які регулюватимуть сферу кібербезпеки. В недалекому майбутньому деякі пастці країни зіткнуться з навмисними і катастрофічними кібератаками спрямованими проти об'єктів критичної інфраструктури, що може призвести до жертв серед населення». Він також повідомив, що 7 атак на місяць - це дуже скромний підрахунок.

«Сьогоднішні цифри МІ5 - це дуже небагато», сказав Лимнелл. «З розвитком даного театру військових дій, держави направляють ресурси на розвиток засобів захисту, нападу та розвідки».

Лоббан також зазначив, що закордонні хакери атакують британський об'єкти протягом багатьох років.

|