Menu

антивірус - лише один з елементів захисту ПК

Твітнуть

Багато користувачі впевнені, що наявність антивірусного додатка на комп'ютері достатньо, щоб повністю захистити себе від вірусів і хакерських атак. Насправді ж антивірус - лише один з елементів захисту ПК. Навіть при його наявності незакриті діри в системі безпеки ОС і програм можуть бути використані для атаки на операційну систему і впровадження різних шпигунських або керуючих модулів.

В небезпеці виявляються не тільки призначені для користувача дані і система з встановленими дорогими програмами - погано захищений комп'ютер найчастіше досить швидко перетворюється на справжній «інкубатор» та розповсюджувача різних вірусів і іншого шкідливого ПО і, як правило, стає частиною бот-мереж. Керований зловмисниками ПК користувача бере участь у розсилці спаму, DDoS-атаках або використовується в якості анонимизирующего проксі-сервера для приховування слідів злочинця під час скоєння протиправних дій в Мережі.

CHIP розповість, як знизити ризик зараження вашого комп'ютера практично до нуля і, не витрачаючи багато сил, часу і коштів, підтримувати «рубежі оборони» в постійній боєготовності.

Для чого атакують і заражають ПК

антивирус — лишь один из элементов защиты ПК

Шахраї, творці вірусів, хакери - ланки єдиного ланцюга злочинності в Інтернеті, які використовують інтелектуальні, обчислювальні та комунікаційні засоби для вимагання та крадіжки цінної інформації. Для шахраїв інфіковані комп'ютери - це частина величезного бізнесу, тому пошуками «проломів» займаються справжні професіонали. Вони постійно шукають і знаходять в ОС і програмах все нові уразливості, що дозволяють обдурити пильність антивірусного ПО і впровадити на комп'ютер жертви шкідливий код.

Для того щоб отримати несанкціонований доступ до системи, хакер спочатку здійснює збір інформації про комп'ютері, промацує слабкості в політиці безпеки, шукає уразливості в установлених додатках. Тому для користувача наявні в ОС і ПО вразливості є предметом особливої уваги при налаштуванні системи безпеки.

Найуразливіші програми

Згідно з даними «Лабораторії Касперського», в першому кварталі поточного року найбільш поширеними «дірками» виявилися уразливості в Java, які були виявлені на 45,26% всіх комп'ютерів. А замкнула рейтинг досить стара, але вкрай небезпечна уразливість в Adobe Flash Player. Вона була виявлена ще в жовтні 2010 року, проте її досі знаходять на 11,21% вразливих комп'ютерів користувачів.

антивирус — лишь один из элементов защиты ПК

Рейтинг інтернет-погроз і вірусів

Сьогодні найбільшу небезпеку зараження для користувачів представляють веб-сторінки. Причому вони можуть зустрічатися навіть на, здавалося б, благонадійних сайтах, так як зловмисники можуть абсолютно легально розміщувати рекламні банери на основі Flash, впроваджуючи в них шкідливий код. Наведемо деякі дані «Лабораторії Касперського», отримані за результатами відображених продуктами компанії атак на користувачів ПК за підсумками січня-березня поточного року.

антивирус — лишь один из элементов защиты ПК

Топ-5 інтернет-загроз

антивирус — лишь один из элементов защиты ПК

Топ-5 виявлення вірусів

|