Menu

Мобільний будинок від Facebook

Твітнуть

Всі вже давно думали, чи виведе Facebook на ринок свій власний смартфон. Але в результаті Марк Цукерберг представив програмну оболонку для Android-гаджетів - Facebook Home. Вона покликана спонукати користувачів проводити більше часу в соціальній мережі Facebook, завдяки чому згодом повинні зрости доходи від реклами в мобільній сфері.

Мобильный дом от Facebook
Мобильный дом от Facebook
«»

«Ми робимо не операційну систему, а щось, проникаюче набагато глибше, ніж звичайна програма», - заявив Марк Цукерберг, керівник компанії Facebook, перед презентацією Facebook Home. Мова йде про лаунчер для телефонів на базі Android, який впроваджується в операційну систему і ставить на неї оболонку Facebook. Інсталяція програми на смартфон перетворює апарат мобільний центр управління Facebook: Facebook Home замінює класичний головний екран на стрічку новин Cover Feed. У цьому симбіозі з екрану блокування і домашньої сторінки постійно з'являються останні оновлення від друзів із Facebook, до яких користувач може відразу додати коментарі або поставити «лайк».

Facebook прагне на перший план
Мобильный дом от Facebook
Мобильный дом от Facebook
«»

Одним з настирливих нововведень Facebook Home є так звані Chat Heads (чат-фото): коли користувач отримує повідомлення від одного з Facebook, фотографія написав йому контакту спливає у вигляді невеликого гуртка у краю екрану. При цьому неважливо, яка програма відкрита в даний момент. Щоб прибрати «Чат», необхідно ковзаючим жестом змістити його в бік. Chat Heads, так само як і Cover Feed, доводять: за допомогою оболонки Facebook Home ця соціальна мережа просто рветься на перший план в мобільних пристроях і перетягує на себе операційну систему свого конкурента - компанії Google.

Принцип лаунчер, на якому базується Facebook Home, не новий: майже всі виробники смартфонів на базі Android використовують цю можливість, щоб налаштувати користувальницький інтерфейс своїх телефонів під власну концепцію. Яскравим прикладом може послужити інтерфейс TouchWiz для пристроїв Samsung. Однак Facebook став першим, хто не виробляє свої апарати, однак використовує даний метод для «захоплення» смартфонів інших компаній.

«Android спочатку була розроблена таким чином, щоб підтримувати кастомізацію», - пояснює Цукерберг. Інші операційні системи, наприклад iOS і Windows Phone, не дозволяють здійснювати такі повномасштабні операції, які необхідні для Facebook Home. Але це не означає, що користувачі даних мобільних ОС повинні назавжди відмовитися від Facebook Home. Директор з розвитку продуктів Facebook Адам Моссери розкрив новин радіостанції «Блумберг» таємницю: вже ведуться переговори з компаніями Apple і Microsoft, на яких обговорюється поширення інтерфейсу Home і на інші операційні системи. Втім, сумнівно, що там Home буде мати такі ж великі можливості. Наприклад, у випадку з iPhone необхідно строго слідувати приписам Apple: «Ми зможемо розробити лише екран блокування. Ймовірно, це навіть не буде називатися Home», - заявив Моссери. У всякому разі, вже зараз Chat Heads є в сучасному додатку Facebook для системи iOS.

Незабаром буде і реклама

Враховуючи, що мобільна ОС від Google, завдяки своїй частці на ринку 69%, є провідною платформою для мобільних пристроїв, а охоплення ринку грає для Facebook ключову роль, Home повинна підвищити доходи від реклами в мобільному секторі. Поки це ще не цілком вдається, незважаючи на те що на даний момент мобільний доступ в Facebook обігнав доступ через ПК. Так, американські користувачі щомісяця проводять у соцмережі у середньому 785 хвилин, використовуючи смартфони, і всього 320 хвилин з ПК. І все ж Facebook отримує лише мізерну чверть своїх доходів від мобільного ніші.

Мобильный дом от Facebook

За допомогою нового інтерфейсу Home компанія Марка Цукерберга не тільки йде назустріч звичок користувача, дозволяючи їм почувати себе в дорозі, як вдома, але і хоче скоротити розрив між мобільним застосуванням і доходами від реклами в цьому секторі. Поки в Home реклами немає, однак це ненадовго. Завдяки щомісячним оновленням нову оболонку стане підтримувати більше пристроїв, а потім на екрані блокування смартфонів з'являться і рекламні повідомлення.

|