Menu

Необхідність спільного захисту від кіберзлочинів

Дана інформація була озвучена представниками Альянсу з метою створення «команд швидкого реагування» для захисту його членів у разі початку атаки.

Необходимость совместной защиты от киберпреступлений

Британська телерадіомовна компанія (British Sky Broadcasting Group - BSkyB) також повідомила про свої плани ділитися з правоохоронними органами країни інформацією про можливі атаки Сирійської електронної армії, яка нещодавно отримала контроль над аккаунтом @SkyHelpTeam Twitter.

Пол Девіс (Paul Davis) віце-президент компанії FireEye по країнах Європи прокоментував дану ситуацію так:

«Повідомлення представників НАТО і BSkyB свідчать про те, як сильно еволюціонували загрози за останній час. Незважаючи на те, що більшість атак на установи НАТО в 2012 році - справа рук кіберзлочинців і груп хакерів, з якими суспільство вже встигло познайомитися, порівняно невелика, але найнебезпечніше кількість атак понсировалась і прямувала державами. Ця невелика, але вельми значуща категорія персоналізованих і продуманих атак активно розвивається, і вони мають сильний вплив на подальшу діяльність об'єктів атаки.

Оскільки більшість підприємств використовує ті ж технології захисту, що і багато років тому, ми потребуємо, щоб нас навчили мінливих методів роботи кіберзлочинців, адже саме людський фактор являє собою найбільший ризик для організації.

Постійне освіта людей щодо сучасних загроз безпеки і мінливих змін у поведінці злочинців - першочергові умови для зниження ризиків, які загрожують нормальному функціонуванню бізнесу у Великобританії. У той час як фішинг продовжує бути найбільш успішним умовою для створення умов для атаки, організації повинні також інвестувати в технології, які можуть ідентифікувати і блокувати шкідливі адреси та програми з ознаками шкідливого ПЗ в режимі реального часу.

Останнім часом, рівень витонченості атак хакерів, як у випадку з використанням шкідливого ПО, так і щодо самої методики, сильно зріс, у зв'язку з цим, представники BSkyB закликають до посилення кооперації у протидії загрозам, центральним ланкою якої є британська урядова система обміну інформацією про кібербезпеки (UK Government's s Cyber Security Information Sharing Partnership (CISP), створена в березні цього року з метою об'єднання зусиль державних і приватних компаній з протидії кіберзлочинцям.

До нас прийшло розуміння того, що ми повинні обмінюватися даними для того, щоб отримати повну картину поведінки хакерів, їх мотиви і методи. Це робиться для загального блага і угода про обмін інформацією буде корисним для всіх. Великобританія повинна продовжити інвестувати в розвиток навичок спеціалістів з протидії кіберзлочинності, розвивати найбільш відповідні технології, а також посилити взаємодію між промисловістю і державою».

|