Menu

Круглий стіл «Альянсу для України в глобалізованому світі»

Круглый стол  «Киберугрозы для Украины в глобализированном мире»

Захід відкрив Президент МТП в Україні В.Щелкунов, який повідомив, що «часті кібератаку на державні установи та промислові підприємства Великобританії, США та інших розвинених країн світу досягли небезпечного рівня. Ми повинні зрозуміти, що світ входить в епоху кібертероризму, оцінити рівень загроз для України і бути готовими протиставити їм скоординований відповідь». Володимир Щелкунов також зазначив, що ставлення до злому компбютерных систем має бути таким же серйозним, як і до міжнародного тероризму. Адже існує небезпека, що кибертеррористы можуть направити свої атаки на об'єкти критичної інфраструктури: енергетичні і транспортні магістральні мережі, військові об'єкти, нафто - і газопроводи, морські порти, залізничні станції, гідротехнічні та магістральні споруди, аеропорту і метрополітени та ін., що безпосередньо стосується національної безпеки.

Віктор Валєєв, директор Асоціації «Інформаційні технології України», у своїй доповіді зробив наголос на необхідності державно-приватного партнерства у сфері забезпечення кібербезпеки на прикладі того, як це зроблено в Європейському Союзі, де над зазначеною проблемою спільно працюють представники урядових установ і найбільших ІТ-компаній. Крім цього, за Директивою ЄС, понад 40 тисячам компаній, які обслуговують об'єкти критичної інфраструктури, запропоновано повідомляти про те, які атаки на них відбувалися і повідомляти про заходи, які вони вживають для їх запобігання.

Круглый стол  «Киберугрозы для Украины в глобализированном мире»

Максим Літвінов, начальник управління по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України, присвятив свою доповідь обговоренню проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про основи національної безпеки» щодо кібернетичної безпеки. Обговорення змін до Закону триває вже не перший рік і було визначено, що потрібно почати з трактування використовуваних термінів, таких як «кіберпростір» і «кібернетична безпека». Законопроект був узгоджений у багатьох відомствах, в тому числі Міністерстві юстиції України, проте прийнятий не був. Виступаючий запропонував представникам бізнесу спільно продовжити роботу над законопроектом для його якнайшвидшого прийняття і використання.

Начальник відділу Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Євген Зайцев повідомив про те, що СБУ бачить процес посилення злочинних дій у сфері кіберзлочинності, за минулий рік було знешкоджено 5 великих угруповань на території України. Українські фахівці в області ІТ вважаються одними з найкращих, відповідно і злочинці з них виходять також відмінні. Кіберзлочинність не має меж, угруповання складаються з громадян різних країн, кожна підгрупа займається своєю ділянкою. Представник СБУ повідомив, що завдяки їх роботі, Україна вже не є «раєм для хакерів».

Круглый стол  «Киберугрозы для Украины в глобализированном мире»

Начальник Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова Національного авіаційного університету (ЖВІ НАУ) генерал-майор Даник Юрій Григорович у своїй доповіді чітко описав причини виникнення кіберзагроз, крім цього розповів про законодавство США щодо реагування на кібератаки. Доповідач повідомив про необхідність створення і використання національного програмного забезпечення в державному секторі України за прикладом інших країн і представив проект кібернетичного полігону на базі ЖВІ НАУ, який дозволяє відстежити, виявити та оцінити вплив кіберзагроз, перевірити систему захисту об'єкта.

Інші доповідачі круглого столу зміцнили думку присутніх про те, що кіберзагрози реально існують і розвиваються, і тільки спільними зусиллями державних і приватних компаній можна протистояти їх поширенню.

|