Menu

Сюрпризи на веб-сайтах

 

Сюрпризы на веб-сайтах

«Великодні яйця» - це сленгове назва недокументованих можливостей і прихованих послань у програмах, комп'ютерних іграх і кінофільмах. Найчастіше вони являють собою жартівливі написи, спецефекти або навіть невеликі вбудовані ігри. Перше відоме «пасхальне яйце» з'явилося в грі Adventure для комп'ютера Atari в 1979 році. Коли гравець знаходив у підземеллі невидимий об'єкт розміром в один піксель на екрані з'являлося ім'я програміста Уоррена Робинетта.

У веб-будівництві «великодні яйця» теж міцно зайняли свою нішу. Часто заховані на сайтах жарти використовуються в маркетингових цілях. Люди, які знайшли заховану жарт, як правило, відразу діляться нею один з одним у соціальних мережах. У результаті задоволені всі: користувачі веселяться, а у веб-ресурсу збільшується кількість переглядів або проданих товарів. Прикладом такої вірусної реклами може служити сторінка на сайті голландського інтернет-магазину producten.hema.nl/?whatthefark. Підказка: щоб побачити ролик, наведіть курсор миші на синій склянку.

Google

Відразу кілька «великодніх яєць» ховається на головній сторінці пошуку Google.

Сюрпризы на веб-сайтах
Символи «Про» нападають на результати пошуку і поступово «з'їдають» їх, якщо ввести в пошуковому рядку «zerg rush»

Якщо ввести в пошуковому рядку слова «askew» або «do a barrel roll», то з інтерфейсом сторінки відбудуться цікаві зміни. Крім іншого, тут можна навіть пограти в нескладну гру. Для цього введіть в пошуку «zerg rush». Полчища символів почнуть атакувати результати пошуку, а зупинити їх можна, клацаючи по ним. Результатом цієї міні-ігри ви можете поділитися в Google+.

Сюрпризы на веб-сайтах
Культова гра з 80-х доступна за спеціальною адресою у пошуковику Google

Більш цікава гра відкривається, якщо в адресному рядку ввести «google.ru/pacman» і натиснути «Enter». Після цього натисніть кнопку «Insert Coin», і в браузері запуститься улюблена мільйонами класична гра. Управління здійснюється клавішами курсору, а якщо вас дратує «восьмибітний» звук можна відключити його, натиснувши на кнопку із зображенням динаміка.

Сюрпризы на веб-сайтах
Повністю функціонуючий синтезатор Moog - один з найбільш технічно складних дуддлов

Виробництво «великодніх яєць» у Google на потік. Періодично на головній сторінці пошукової з'являються так звані дуддлы - приурочені до якоїсь знаменної дати інтерактивні картинки. Одним з найбільш технічно складних дуддлов став емулятор синтезатора Moog. Він з'явився на сторінці пошуку 23 травня 2012 року в честь дня народження конструктора, який створив культовий музичний інструмент, на якому грали такі групи, як The Beatles, The Doors, Kraftwerk та інші. Ви можете поекспериментувати з налаштуваннями синтезатора на сторінці google.com/doodles/robert-moogs-78th-birthday. Мелодії, які ви наиграете на віртуальній клавіатурі, можна записати, а потім отримати посилання на них, щоб поділитися ними з друзями.

Android

Це «крашанка» працює у всіх версіях Android.

Сюрпризы на веб-сайтах
В Android-смартфонах захована картинка. У Gingerbread-моделях - така...
Сюрпризы на веб-сайтах
...а в пристроях з ОС версії 4.x - така «»

Якщо в «Налаштуваннях» перейти в меню «Про телефоні» і кілька разів клацнути по рядку «Версія Android», то в пристрої під управлінням ОС 2.3.x. ви побачите картинку із зображенням пряникового чоловічка - емблеми цієї версії Android. При чому тут його оточують натовпи зомбі, пояснити вже складніше. Виконавши ту ж операцію на пристроях з ОС Android 4.x, ви побачите миролюбнішу картинку - желейний боб. Якщо потримати на ньому палець, то відкриється міні-гра, в якій жестами треба викидати боби за межі екрану.

### Page Break ###

«Яндекс»
Сюрпризы на веб-сайтах
Жартівлива сторінка від «Яндекса» дозволяє вгадувати погоду, граючи в «однорукого бандита»

Сервіс «Яндекс.Погода» дозволяє управляти метеоумовами. Для цього під цим прогнозом погоди внизу сторінки розташовано «однорукий бандит» під назвою «Прямий вплив на погоду». Смикніть за важіль близько десяти раз і подивіться, що вийде.

Ще одна прихована можливість пошукача - «чорний» і «білий» варіанти сторінки. Потрапити на них можна, набравши ya.ru/black і ya.ru/white відповідно.

Забавно виглядає і «помилка 404» у виконанні програмістів «Яндекса». Ця сторінка постає, якщо набрати адресу yandex.ru/404.html.

Соціальні мережі
Сюрпризы на веб-сайтах
В «піратському» інтерфейсі Facebook елементи сторінки підписані словами з жаргону флібустьєрів

Facebook поряд з десятками реально існуючих мов може використовувати в інтерфейсі ще й так званий «піратський». Щоб включити його, натисніть на значок шестерінки в правому верхньому кутку сторінки і виберіть пункт меню «Налаштування». На першій вкладці «Загальні» натисніть на посилання «Редагувати» у рядку «Мова». У випадаючому списку виберіть «English (Pirate) ». Тепер всі елементи інтерфейсу будуть нагадувати жаргон і бойові кличі піратів. Так, посилання «Подобається» буде виглядати як «Arr!».

Сюрпризы на веб-сайтах
«Радянський» стиль в оформленні «ВКонтакте» перетворює «друзів» у «товаришів»

Вельми схожа «пасхалка» присутня і в російській соціальній мережі «ВКонтакте». Тут в меню «Мої налаштування | Регіональні налаштування» можна вибрати такі варіанти інтерфейсу сторінки, як «Радянський» і «Дореволюціонный».

На сайті Kickstarter, де збирають гроші на випуск комп'ютерних ігор і гаджетів, є неочевидна опція. Якщо ви промотаете головну сторінку до кінця, то побачите іконку ножиць. Клікніть по ній кілька разів - і вам будуть показані фотографії співробітників проекту.

Код Konami

Для відкриття одних секретів потрібне копітке дослідження всієї сторінки - так зване «полювання за пікселями». Інші ж можна побачити, тільки якщо знати секретну комбінацію, яку треба набирати на клавіатурі. Одна з найвідоміших таких комбінацій - код Konami. Він використовувався у багатьох відеоіграх. На приставках потрібно натиснути послідовність кнопок на геймпаді. На клавіатурі цей код набирається клавішами курсору та іншими кнопками таким чином:

Сюрпризы на веб-сайтах

 

 

На сайті Google Reader код Konami показує ніндзя.

Ще безліч ресурсів, на яких працює код, можна знайти на сторінці konamicodesites.com. Щоб побачити сайт, недостатньо перейти за вказаною адресою - після цього необхідно ввести ту саму комбінацію.

|