Menu

Бездротова мережа: швидко і недорого

Який роутер вибрати - одно - або дводіапазонний? У багатоквартирних будинках безліч бездротових мереж часто заважають один одному, погіршуючи швидкість передачі даних. У таких умовах краще вибрати маршрутизатор, здатний працювати на частоті 5 ГГц. Але і у однодиапазонных пристроїв є свої переваги.

При однаковій з двухдиапазонными моделями ціною вони володіють великою кількістю функцій і можливостей. У нашому тесті при розрахунку підсумкової оцінки ми керувалися наступними критеріями.

Оснащеність. У цій категорії ретельністю вивчається оснащеність конкретної моделі. Важливо те, у якому діапазоні здатне працювати дане пристрій (2,4 ГГц, 5 ГГц, обидва одночасно), які можливості налаштування безпеки, доступна фільтрація користувачів по MAC-адресами. Додаткові бали присуджуються маршрутизаторам, що підтримує функції WDS і WPS. При оцінці ми також звертаємо увагу на оптимальність заводських установок і кількість портів LAN. Крім того, на підсумковий бал впливають термін гарантії, комплектація, програмне забезпечення для простої установки та документація.

Продуктивність. Продуктивність надає максимальний вплив на підсумкову оцінку. Значення обчислюється на підставі результатів, продемонстрованих учасниками тестування у кожному з наступних дисциплін: продуктивність LAN, робота з пристроями 802.11g, ефективність передачі даних на великі відстані і при наявності перешкод між клієнтом і роутером (стін, перекриттів тощо).

Продуктивність LAN оцінюється при передачі даних між двома комп'ютерами, оснащеними гігабітними мережевими платами та об'єднаними в локальну мережу за допомогою маршрутизатора.

Ергономічність. В цій категорії ми оцінюємо зручність установки і повсякденного використання пристрою. Не кожен користувач знайомий з усіма тонкощами роботи з мережею. Налаштувати параметри для максимальної продуктивності, встановити бажаний рівень безпеки або обмежити дітям доступ до певних сайтів має бути максимально просто. Також ми з'ясовуємо, можна налаштувати маршрутизатор за допомогою клієнтського додатка для комп'ютера, оцінюємо можливість моніторингу подій, навантаження, ведення статистики, а також автоматичного оновлення прошивки.

Енергоефективність. Споживання енергії ми вимірюємо як під навантаженням, тобто в процесі передачі даних, так і під час бездіяльності роутерів. Також ми відзначаємо, є чи в пристроях підтримка технології енергозбереження.

Результати тестування

Беспроводная сеть: быстро и недорого

Безкомпромісний варіант TP-Link TL-WDR4300 (зліва на малюнку) працює у двох діапазонах одночасно і забезпечує хорошу продуктивність. Загальна швидкість передачі даних в обох діапазонах може досягати 750 Мбіт/c. Пристрій оснащений вбудованим медіасервером, який забезпечує спільний доступ до відео, музики та фотографій, що зберігаються на Xbox 360, PlayStation або комп'ютера в домашній мережі. Також з цим маршрутизатором ви зможете без проблем переглядати інтернет-телемовлення на ноутбуці або планшеті по бездротовому зв'язку.

Оригінальний зовні і технічно D-Link DIR-645 (праворуч на малюнку) виділяється своїм незвичайним зовнішнім виглядом. Всередині роутера ховаються шість антен, розташованих в різних площинах. Це дозволяє пристрою автоматично регулювати зону покриття для оптимізації з'єднання кожного бездротового клієнта. Також антена оригінальної форми забезпечує подвійне покриття мережі та гарантує відсутність «мертвих» зон. Роутер має підтримку стандарту DLNA, що дозволяє пристроям мережі обмінюватися мультимедійним контентом.

Беспроводная сеть: быстро и недорого
Беспроводная сеть: быстро и недорого
«»
|