Menu

Мобільні телефони і ТБ: поле діяльності для хакерів

 

Мобильные телефоны и ТВ: поле деятельности для хакеров
Поширені атаки на Android
Мобильные телефоны и ТВ: поле деятельности для хакеров
Наступ шкідливих програм «»

Перші віруси для мобільних пристроїв часто були здатні вражати лише мала кількість апаратів, а ось їх наступники являють собою масову загрозу. Наприклад, у середині січня компанія Kingsoft, що займається безпекою, розкрила бот-мережу, в яку входило більше мільйона смартфонів. Шпигунський троян переховувався майже 7000 додатків з альтернативних магазинів.

Мобильные телефоны и ТВ: поле деятельности для хакеров
Що робить вірус на смартфоні

Подібна вірусна хвиля в минулому році накрила і комп'ютери Mac, коли, за даними F-Secure, приблизно 600 000 цих пристроїв було інфіковано спам-трояном Flashback. Ця атака використовувала уразливості в Java.

Такий успіх з мобільними апаратами і комп'ютерами Mac злочинці захотіли повторити і на інших пристроях, що підключаються до Інтернету: телевізори, DVD-програвачі та ресіверах цифрового телебачення. Оскільки вони підключені до домашньої мережі, шахрай може впровадити шкідливий код спочатку на комп'ютер, а звідти і на інші компоненти. Такі віруси використовують відкриті мережеві порти, зарезервовані для цих пристроїв, проте не захищені зовсім або ж лише з допомогою простого стандартного пароля. Одне з перших нападів на мережеві апарати справила шкідлива програма LightAidra, заразила за останній рік ресивери, пристрої IPTV і роутери на базі Linux-систем MIPS і SuperH.

Мобильные телефоны и ТВ: поле деятельности для хакеров
Розвиток Smart TV в світі

Ледь тільки злочинці «пристрелялись» до Android, як почали вистежувати користувачів і інших пристроїв, що підключаються до Інтернету. Якої шкоди можуть завдати такі віруси, показали дослідники в області цифрової безпеки на прикладі телевізорів Samsung і Sony Bravia. Роботу цих пристроїв можна змінити з комп'ютера таким чином, що вони стануть марними через постійні перезапусків. У випадку з Samsung атака здійснювалась з допомогою підміненого пакета даних через мережевий порт пристрою. Для телевізора Sony Bravia зловмисник замінив MAC-адресу апарату довгим ланцюжком символів, що викликала переповнення буфера пам'яті. Експерт Габріель Менезес Нуньєс вважає, що в такому ланцюжку можна сховати навіть шкідливий код для виконання його пристроєм.

Ще одну уразливість в телевізорах Samsung Smart TV в грудні минулого року виявили співробітники компанії ReVuIn, що спеціалізується на безпеці. Завдяки знайденої лазівці шахрай може вважати історію показаних телепередач і дані з підключених USB-накопичувачів.

|