Menu

Незвичайні застосування навігаційних систем

 

Необычные применения навигационных систем

В числі самих популярних питань, що задаються в розмовах по мобільному телефону і SMS-повідомленнях, - «ти де?» і «як туди дістатися?». І якщо у великих населених пунктах є примітні місця, біля яких можна домовитися зустрітися, то за містом знайти їх часто набагато складніше. Менш популярною, ніж вказівка точки зустрічі, але іноді дуже важливою є задача відстеження об'єкта - наприклад, переміщення автомобіля або дитину по дорозі в школу і зі школи. Для виконання таких операцій можна використовувати звичайні смартфони, оснащені супутниковим GPS або Глонасс-приймачем і спеціальними програмами.

Звичайно, для вказівки місця зустрічі можна обійтися без будь-яких додатків, просто відіславши координати або адресу SMS-повідомленням. Але при цьому потрібно заздалегідь домовитися про системі координат (у нашій країні використовується два варіанти), спосіб їх відображення (градуси, хвилини і секунди або градуси з десятими, сотими і тисячними частками) і т. п. Так і подробиці шляху прямування в короткому повідомленні або навіть телефонній розмові чітко не викладеш. Для цих цілей набагато зручніше використовувати системи трекінгу, що дозволяють не тільки відображати ваше місце розташування на карті, але і записувати маршрут, а потім передавати його іншим через Інтернет. Такі інструменти можуть стати в нагоді для пошуку, спорту, захисту і навіть стеження. Ми розповімо, які програми в таких випадках краще всього задіяти і як при цьому можуть знадобитися соціальні сервіси.

Місце зустрічі... можна змінити LocSMS, Free Fly SMS, «Мої треки», Androzic Сайт: play.google.com
Необычные применения навигационных систем
Необычные применения навигационных систем
«»

Найпростіший спосіб сповістити про своє розташування іншим користувачам надсилати дані за допомогою SMS. Повідомлення міститься посилання з координатами для Google Maps. Зробити це можна за допомогою безкоштовної програми для Android - LocSMS. Вона зручна тим, що не вимагає підключення до Інтернету, якщо кеш карт був викачаний заздалегідь, - потрібен лише GPS-приймач. Крім того, зовсім не обов'язково, щоб вона була встановлена на смартфоні одержувача.

Якщо ви хочете, щоб координати відсилалися в автоматичному режимі через певні проміжки часу (наприклад, для побудови маршруту руху по точках), то скористайтеся Free Fly SMS. Для роботи цієї програми також не потрібно доступ в Мережу. Однак ніякої автоматизації побудови лінії руху від неї чекати не доводиться.

Інша утиліта для Android під назвою «Мої треки» розрахована якраз на запис треків - маршрутів вашого пересування. Програма забезпечена різними функціями для фіксування різних додаткових показників, таких як швидкість руху, пульс і навіть частота обертання педалей велосипеда (потрібні спеціальні датчики). Треки можна імпортувати, експортувати і обмінюватися ними з друзями.

Любителям подорожей по бездоріжжю нагоді SMS-плагін до популярної растрової навігаційної програмі Androzic. На жаль, щоб побачити точку на карті з координатами, отриманими в SMS, ця утиліта повинна бути встановлена на телефоні одержувача.

+ Простота роботи, для відправлення і прийому SMS з координатами не потрібно доступ в Інтернет.

- Бажано заздалегідь завантажити кеш карт, додатки працюють тільки на пристроях з GSM-модулем.

Батьківський контроль Family Control Lite Сайт: javac.it
Необычные применения навигационных систем
Необычные применения навигационных систем
«»

Програми, що здійснюють батьківський контроль, відрізняються від сервісів на зразок One Touch Location тим, що користувач смартфона не самостійно ініціює надсилання інформації про своє місцезнаходження - це здійснюється мобільним пристроєм в автоматичному режимі. Сімейний «адміністратор» заздалегідь налаштовує програму на комунікаторі свого підопічного, щоб отримати більше інформації про його життя: ходить дитина в школу, відвідує додаткові заняття, не витрачає дорогоцінний час після уроків на ігри у друга вдома.

Розробники програми вважають, що, коли дитина замикається в собі, єдиний спосіб захистити його від навколишнього світу - такий «ненав'язливий» контроль, що дає віддалений доступ не тільки до GPS-інформації телефону. «Адміністратор» може віддалено зробити знімок з телефону власної дитини або записати аудиофрагмент за допомогою вбудованого диктофона. Активація всіх цих можливостей відбувається через SMS-повідомлення, що містить спеціальний ключ (природно, установка повинна виконуватися заздалегідь). Відповідна інформація буде відправлятися на телефон чи електронну пошту батьків. Передача даних оплачується у відповідності з розцінками тарифного плану оператора.

Питання про те, наскільки тактовна подібна стеження, ми залишимо на совісті користувачів програми. Втім, у неї є один сервіс, який варто було б реалізувати у вигляді окремого додатка і продавати разом з телефонами. Мова йде про можливості SMS-повідомленням віддалено збільшити гучність дзвінка мобільного телефону, щоб можна було на нього подзвонити з гарантією, що абонент вас почує. Така послуга - справжня знахідка для тих, хто періодично втрачає будинку телефон, встановлений на вібровиклик.

Програма існує як у безкоштовній, так і платній версії. Остання володіє більшою функціональністю і надає доступ до гнучких налаштувань.

+ Автоматизований прихований трекінг абонента, немає прив'язки до конкретного стільниковому оператору.

- Витрати на SMS і передається трафік, складність використання для індивідуального трекінгу.

### Page Break ###

Щоб вас було легше знайти One Touch Location Сайт: creativeworkline.com
Необычные применения навигационных систем
Необычные применения навигационных систем
«»

Основне завдання даної програми - визначення місця розташування користувача смартфона і надання йому різних інструментів для «розшарювання» цієї інформації друзям або, наприклад, рятувальним службам, якщо мова йде про екстремальний туризм в районах, де є якийсь зв'язок. Крім відомостей, що пересилаються через Інтернет, у тому числі по електронній пошті, програма дозволяє відправляти координати у вигляді SMS-повідомлення. У випадку з поштою в залежності від налаштувань утиліта може включати в текст листа посилання на фрагмент карти Google. Такі повідомлення формуються автоматично, але користувач завжди може змінити їх текст вручну. Передати інформацію про місцезнаходження можна і через соціальні мережі: програма підтримує інтеграцію з Facebook і Twitter, де публікує дані через їх API на особистих сторінках користувача.

До цього варто додати, що One Touch Location - це ще і онлайн-сервіс, де у кожного користувача може бути своя сторінка трекінгу, на якій безперервно буде оновлюватися його місцезнаходження - якщо, звичайно, програма запущена на мобільному пристрої. Щоб дозволити комусь стежити за своїми пересуваннями, досить просто передати адресу посилання на цю особисту сторінку. Інтервал оновлення даних у безкоштовній версії становить близько п'яти хвилин, а в комерційній є можливість налаштувати його самостійно. Також в ній доступні більш гнучкі інструменти для роботи з обраними контактами, редагування надісланих електронних повідомлень та можливість пересилання більш точного місця розташування.

+ Не залежить від постачальника послуг зв'язку та соцмережі, широкі можливості безкоштовної версії.

- Немає ясності з системою доступу до інформації, що публікується, немає контролю інтернет-трафіку, обмежена точність у безкоштовній версії, слабка локалізація.

Локатори від мобільних операторів «Маячок», «МТС Навігатор» Сайт: сервіси операторів мобільного зв'язку
Необычные применения навигационных систем
Необычные применения навигационных систем
«»

Послуги з визначення місцезнаходження надають обидва найбільших національних оператора мобільного зв'язку - МТС і «Київстар». В останнього даний сервіс називається «Маячок» і позиціонується як послуга для віддаленого контролю за дітьми. Отримувати інформацію про місцеположення абонента можна за допомогою SMS - або MMS-повідомлень або через веб-інтерфейс в спеціальному розділі на порталі послуг starport.com.ua. Сервіс пропонує гнучкі налаштування контролю - часові проміжки і зони, при перетині кордонів яких спрацює повідомлення про те, що телефон абонента покинув дозволений ділянку. Однак з урахуванням неточностей позиціонування базових станцій оператора зони контролю доводиться задавати набагато ширше, ніж хотілося б. До того ж плата за користування послугою, особливо з урахуванням вартості мобільного трафіку, дуже висока. Одне інформаційне повідомлення коштує дві гривні, моніторинг через веб-інтерфейс - ті ж дві гривні за годину. «Маячок» працює не на всій території країни, а лише у великих містах і районних центрах.

Послуга «Навігатор» від МТС орієнтована на корпоративне використання для відстеження переміщень співробітників і транспорту і надається спільно з компанією «Саттранс Навігатор». Для її застосування не вимагається придбання програмно-апаратного комплексу, що складається із спеціалізованого устаткування і моніторингу. Крім передачі відомостей про місцезнаходження дана система виконує і ряд інших функцій - наприклад, відключення двигуна автомобіля. Ця послуга дозволяє знизити ризик крадіжки та нецільового використання транспорту.

+ Передача даних по мобільній мережі через SMS, чітка система дозволів на відображення місцеположення.

- Не підтримуються деякі типи пристроїв, обидва користувачі повинні бути абонентами одного і того ж мобільного оператора.

Позиціонування по соцмережам «ВКонтакте», Facebook і інші Сайт: vk.com/android_app
Необычные применения навигационных систем

З розвитком HTML 5 і браузерних додатків трекінгові інструменти з'явилися і в різних онлайн-сервісах, хоча у вигляді окремих програм вони більш функціональні (про них ми розповімо окремо). А поки можна не згадати сервіс, який нещодавно був вбудований в «рідне» Android-додаток для популярної соціальної мережі «ВКонтакте». У даній програмі з осені минулого року з'явилася одна цікава функція: при публікації записів, фотографій та іншої інформації користувачі можуть прикріплювати до запису відомості про своє місцезнаходження. На стіні в соціальній мережі ці дані буде відображатися у вигляді адреси і фрагмента карти Google або «Яндекс» - залежно від того, що вибрав користувач при створенні запису. Зацікавлені читачі стрічки можуть розгорнути цей фрагмент для перегляду в окремому вікні. Напевно багато хто вже бачили схожі записи у своїх друзів - наприклад, публікації в мережі Facebook. Там це робиться за допомогою спеціальних програм, таких як Foursquare або Banjo. Від інших інструментів трекінгу ці програми відрізняються способом подачі інформації: запит надсилає не той, хто шукає, а сам користувач публікує свої дані. При цьому він визначає коло осіб, які можуть бачити місце його перебування. На жаль, при цьому сервіс не дозволяє автоматизувати запит розташування в іншої людини, і справлятися про те, де він знаходиться, все одно доведеться самостійно. Доступ в Інтернет є обов'язковим.

+ Простота подачі інформації, «широкомовна» розсилка даних про місцезнаходження, можна додавати коментарі і фото, робота не тільки програми, але і через браузер.

- Ручний запит даних про чужому місцезнаходження, складнощі з пошуком інформації, опублікованої раніше, робота тільки через Інтернет, немає ясності в принципах дозволу і заборони доступу до інформації про ваше місцезнаходження.

|