Menu

SMS програє інтернет-месенджерів

Поступово SMS-спілкування користувачів мобільних пристроїв відходить на другий план, і замість нього все частіше використовуються інтернет-системи миттєвого обміну повідомленнями, начебто WhatsApp і iMessage.

 

SMS проигрывает интернет-мессенджерам

За даними консалтингової компанії Informa, у 2012 році через IM-клієнти в усьому світі було надіслано 19 млрд текстових послань, тоді як кількість SMS-повідомлень склало 17,6 млрд штук.

На думку експертів, ця різниця вперше виявилася не на користь традиційної SMS-листування, і багато стільникові оператори вже відчули серйозне падіння доходів від SMS-послуг. Згідно з оцінкою дослідників Ovum, тільки в минулому році оператори не дорахувалися SMS-виручки в розмірі 23 млрд доларів з-за популярності додатків з вбудованим чатом. Збитки будуть рости разом із кількістю повідомлень, що посилаються через інтернет-месенджери: до 2014 року таких буде налічуватися понад 50 млрд штук, а прихильники звичних текстових SMS-нотаток відправлять їх трохи більше 21 млрд штук.

SMS вважається кращим інструментом спілкування у країнах, де зосереджена велика маса користувачів звичайних телефонів і не затребувані тарифні плани з доступним мобільним інтернетом. Однак і там незабаром звичні текстові повідомлення можуть бути забуті на користь більш швидкого і дешевого чат-спілкування.

 

|