Menu

Європа розраховує вийти з кризи за допомогою "хмар"

З-за нестабільної економічної ситуації Європа переживає непрості часи. В той же час її економіка має величезний потенціал для зростання, погоджуються експерти і вказують на один з основних її двигунів - сектор інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).
Европа рассчитывает выйти из кризиса с помощью "облаков"
«Хмари» розвивають європейську економіку

Зараз сектор ІКТ забезпечує 5% європейського ВВП (660 млрд євро в рік). За прогнозами дослідницької компанії IDC, з 2010 по 2013 роки ІКТ сприятиме створенню в Європі 16 тис. нових підприємств з 574 тис. новими робочими місцями і принесе додаткові 264 млрд євро податками. Але що ще важливіше, ІКТ створює можливість підвищувати продуктивність і ефективність всіх інших сегментів економіки. І при збільшення інвестицій у сектор інформаційно-комунікаційних технологій ці показники значно зростуть. Економісти з Оксфордського університету підрахували, що до 2020 року ВВП Євросоюзу зросте на 760 млрд євро, якщо тут капіталовкладення в ІКТ досягнуть рівня США.

Основним драйвером розвитку інформаційно-комунікаційних технологій сьогодні хмарні обчислення, які передбачають зберігання даних не вдома або в офісі, а на віддалених серверах. Це означає, що користувачі та розробники при менших інвестицій в техніку можуть отримати доступ до набагато більших ресурсів. Тим самим «хмари» розвивають не тільки ІКТ, але й інші сектори економіки - вони допомагають економити як комерційні, так і громадські кошти. Дослідження професора Федеріко Етро (Federico Etro) з Університету Мілана показало, що хмарні обчислення в ЄС можуть сприяти виникненню 400 тис. нових малих і середніх підприємств, істотно зменшити (на 0,3-0,6%) рівень безробіття і збільшити ВВП на 0 ,1-0, 3%.

Згідно з підрахунками Дослідницького центру CEBr, Німеччини завдяки «хмари» протягом п'яти років можуть бути створені 789 тис. робочих місць, а в самому Євросоюзі - 2,4 млн. Дослідження польських науковців з Гданьського інституту ринкової економіки свідчать, що в Польщі хмарні технології збільшать ВВП країни на 0,5-0,9%, що буде сприяти створенню від 75 тис. до 150 тис. нових робочих місць.

В стратегічні плани Європи входить і навчання талановитих та висококваліфікованих спеціалістів, які потрібні економіці в електронний століття. Досягнення нових навичок і знань в ІКТ європейцями забезпечить подальше зростання продуктивності праці. 

|