Menu

Які загрози конфіденційності є в Google Play

Щоб уберегти свої персональні дані від неконтрольованого поширення, слід проявляти пильність в інтернеті, навіть користуючись популярними програмами. Зараз все більше людей стурбовані тим, як поширюються дані з онлайн-магазину додатків Google Play.
Какие угрозы конфиденциальности есть в Google Play

У США про це все частіше заводять мова об'єднання споживачів, розробники і навіть конгресмени. Вони стурбовані тим, що кожен раз, коли хтось купує в Google Play якусь програму, магазин направляє її розробникам особисту інформацію покупців. А це повне ім'я, адресу електронної пошти і навіть район проживання.

Компанія відкрито не повідомляє про це: ні на екрані пристрою, ні в email-повідомленні не вказується про те, що розробники знають про покупців. Навіть якщо скасувати замовлення, все одно вже не можна відкликати інформацію про себе. Не дивно, що більшість американців (згідно з березневого опитуванням GfK Roper - 87%) про це не знають. А 9 з 10 тих, хто знає, проти такого поводження з їх даними.

В цілому опитування виявило наступну інформацію:

• 87% опитаних не знають про цю потенційну загрозу безпеці з боку онлайн-магазинів;

• 90% споживачів вважають, що маркети не повинні передавати особисті відомості розробникам програм без можливості видалити їх надалі;

• 59% користувачів строго не підтримують практику передачі персональних даних розробникам тих програм, які вони завантажують з онлайн-маркету;

• 91% учасників погодилися, що магазини повинні попереджати їх перед тим, як відправити особисті дані третім особам;

• 84% опитаних вважають, що передача особистої інформації є порушенням конфіденційності.

Чому користувачі повинні про це знати? Багато програми мають справу з такими особистими даними, як стан здоров'я, лікування і навіть сексуальна активність. Разом з іншої особистої інформації, такої як ім'я та поштовий індекс, їх вже не важко застосувати на шкоду користувачеві.

Google дає свої пояснення щодо такої практики. Зокрема, у відповіді на запит конгресменів компанія заявляє, що про поширення приватної інформації вона попереджає у правилах користування. Та все ж багато експертів упевнені, що цього зовсім не достатньо, і ніде не зазначено, що це стосується кожного придбання програми. Google також повідомляє, що поширення особистої інформації необхідно для обробки платежів. Але подібні магазини - Apple App Store і Windows Phone Store - для цього не діляться даними споживачів, так як розробникам не обов'язково знати повне ім'я, e-mail і поштовий індекс покупця. Google міг би запровадити більш анонімні способи платежів.

І нарешті, компанія заявляє, що розробники зобов'язуються зберігати конфіденційність таких даних. Але критики вказують, що надання особистої інформації користувачів до рук невідомих людей по всьому світу несе великі ризики. Досить одного невеликого порушення - і дані десятків мільйонів користувачів магазину можуть потрапити до зловмисникам.

Щоб просвітити користувачів про подібну практику, Microsoft запустила веб-сайт, на якому фахівці докладно розповідають про потенційні загрози. І компанія нагадує, що в якості безпечної альтернативи користувачі завжди можуть користуватися магазином додатків Windows Phone Store.

Він не порушує конфіденційність і не передає персональну інформацію третім особам. Більш того, цей онлайн-маркет піклується не тільки про безпеку даних користувача смартфона, але і про мобільному апараті. Наприклад, з функцією «Пошук телефону» споживач може легко знайти свій втрачений або вкрадений гаджет. Все це дозволяє людям вільно користуватися останніми новинками технологій і не хвилюватися про загрозу власній безпеці.

|