Menu

Microsoft буде розвивати європейські «хмари»

Попит на хмарні сервіси Microsoft постійно зростає, і, щоб відповідати потребам ринку, компанія розширює свою інфраструктуру.
Microsoft будет развивать европейские «облака»
Microsoft інвестує 130 млн в європейські «хмари»

Нещодавно компанія Microsoft оголосила про намір інвестувати ще 130 млн. доларів на розширення свого центру обробки даних (ЦОД) в Дубліні, на додаток до вже інвестованим в цей об'єкт 500 млн доларів.

Дублінський ЦОД - перший мегацентр обробки даних Microsoft, побудований за межами США. Він відповідає стандартам четвертого покоління, займає площу близько 27870 кв. м, і з 1 липня 2009 року з його допомогою компанія надає свої хмарні сервіси клієнтам з Європи, Близького Сходу і Африки.

Нові інвестиції дозволять розширити ЦОД ще на 10400 кв. м і допоможуть підвищити його потужність до 29,4 МВт. «Ця інвестиція демонструє, що ми робимо ставку на майбутнє. Поки наші клієнти користуються хмарні сервісами Office 365, Windows Live, Xbox Live, Bing і платформою Windows Azure, ми інвестуємо в нашу регіональну інфраструктуру, щоб відповідати їх потребам», - сказав фінансовий директор Microsoft Пітер Клейн (Peter Klein) під час перебування в Дубліні.

Особливістю і перевагою дублінського ЦОДа є його екологічність. Для охолодження він використовує повітря поза приміщення, в результаті чого підвищується енергетична ефективність та скорочуються викиди вуглекислого газу. За словами генерального керівника підрозділів обслуговування дата центрів компанії Крістіана Белед (Christian Belady), розширений ЦОД також буде більш екологічним. «Завдяки тому, що компанія Microsoft оптимізувала енергоспоживання інфраструктури наших обчислювальних центрів, ми змогли скоротити викиди вуглекислого газу і мінімізувати кількість відходів», - заявив він. Наприклад, розширений об'єкт буде удвічі ефективніше звичайних обчислювальні центри і використовувати на 99% менше води для охолодження.

Уряд Ірландії з радістю вітає нові інвестиції від Microsoft. Адже тільки протягом року в удосконаленому ЦОД буде створено близько 400 нових робочих місць, а по завершенню робіт компанія планує запропонувати роботу ще 50-70 людям для обслуговування вже існуючого і нового обладнання. На цьому вигода місцевій економіці від інвестицій в «хмари» не вичерпується. «Ірландія продовжує відновлювати свою міжнародну репутацію в сфері інвестування і бізнесу. Зараз основною метою нашого плану стало затвердження нашої країни в якості основного вибору для центрів обробки даних, і ми раді, що наша стратегія почала приносити плоди. Ми добре усвідомлюємо, яку роль можуть зіграти інформаційні технології та в перетворенні нашого державного сектора, і в якості каталізатора економічного зростання», - заявив прем'єр-міністр Ірландії Енду Кенні (Enda Kenny).

Крім прямих вкладень Microsoft в хмарні технології європейська економіка отримує додатковий стимул зростання (докладніше про це можна дізнатися у цьому матеріалі). А останні дані з Центру економічних і бізнес-досліджень (Center for Economics and Business Research) говорять про те, що хмарні сервіси можуть привнести 763 млрд євро в європейську економіку в наступні п'ять років.

Втім, бажання Microsoft зміцнити потенціал хмарних обчислень для організацій державного і приватного сектора в Європі не обмежується інвестиціями в обчислювальні центри і супутні сервіси. Нещодавно компанія інвестувала 5300000 євро в Європейський центр хмарних технологій і інтероперабельності (European Cloud & Interoperability Center) в Брюсселі, який повинен підштовхнути інновації та економічне зростання по всій Європі.

|