Menu

Mega: запущений новий Megaupload

Запущений наступник скандально відомого файлообмінника Megaupload. Сервіс іменується тепер просто Mega і розташований за адресою mega.co.nz.

 

Mega: запущен новый Megaupload

Новий Megaupload був запущений 19 січня, рівно рік з тих пір, як колишня версія сервісу була закрита на вимогу американської прокуратури, а його засновник Кім Дотком арештували в Новій Зеландії по запросу ФБР. Доткому і ще декільком членам команди Megaupload були пред'явлені звинувачення в масовому порушенні авторських прав. За оцінками американської влади, за діяльності сервісу правовласники втратили близько 500 млн доларів. Засновника Megaupload Кіма Доткома, крім медиапиратства, американська влада також звинувачують у здирництві та відмиванні грошей. Через деякий час після арешту, Дотком був відпущений судом Нової Зеландії на свободу до вирішення питання про його екстрадицію в Сша. На момент закриття Megaupload був одним з найбільших файлообмінних ресурсів і налічував більше 180 мільйонів користувачів.

У новій версії сервіс (Mega) пропонує своїм користувачам схожі з тим, що були раніше можливості, проте відрізняється великою увагою до безпеки та конфіденційності: зокрема, тут реалізована можливість шифрування файлів, а ключі до файлів поширюються за принципом Friend-to-Friends. Mega позиціонується своїми творцями як хмари сервіс, при цьому, користувачів ресурсу надається до 50 Гб дискового простору безкоштовно.

За словами Кіма Доткома, новий Megaupload знайшла широкий відгук серед користувачів. У перші години дії сервісу на ньому реєструвалися тисячі відвідувачів, що навіть позначилося на його працездатності. У планах розробників подальшого розвитку Mega значиться випуск API, реалізація доступу з мобільних пристроїв, можливість онлайнового спільного редагування документів.

|