«Лабораторія Касперського» допомогла зловити фішерів
Історія даної справи про комп'ютерному фішинг почалася навесні 2011 року. Тоді зловмисники придбали шкідливу програму сімейства Qhost, яку використовували для зараження комп'ютерів і подальшої крадіжки кодів доступу до системи онлайн-банкінгу: користувач програми «банк-клієнт» на зараженому комп'ютері перенаправляються на підроблену сторінку, де йому пропонувалося ввести логін, пароль і код для здійснення операцій. Отримані дані фішери використовували для переказу грошей на інші рахунки і готівки. За даними слідства, жертвами злочинців стали понад 170 осіб, які викрали близько 13 мільйонів рублів.
«На превеликий жаль, в російській практиці кримінальні справи, пов'язані з комп'ютерними злочинами, рідко доходять до суду, - вважає Ігор Чекунов, заступник генерального директора «Лабораторії Касперського» з юридичних питань і безпеки. - Причини - відсутність доказової бази, необхідного досвіду роботи, технічних можливостей, компетенції з боку слідчих органів, особливо, коли мова йде про такому специфічному злочині як комп'ютерний фішинг. Однак нам вдалося переламати ситуацію, надавши всебічну експертну підтримку на всіх етапах цього розслідування. В результаті наших спільних зі слідчими органами дій вдалося встановити всіх фігурантів кримінальної справи, надати необхідні докази, які лягли в основу обвинувального судового рішення. Причому, варто відзначити, що дані прецедент є першим в російській практиці».
Думку Євгена Касперського з приводу ситуації з розслідуванням комп'ютерних злочинів у Росії читайте в його блозі http://e-kaspersky.livejournal.com/123877.html.