Літня зустріч Analitics Club: неформально про головне
15 серпня 2013 року в креативному просторі «Часопыс» (Київ р.), відбулася чергова, третя за рахунком річна зустріч членів SAS Analytics Club. Analytics Club - це майданчик для неформального спілкування професійних аналітиків. Зустрічі його учасників, на відміну від інших заходів, які організовують постачальники аналітичних рішень та інтегратори, націлені на вільний та безпосередній обмін думками, обговорення різноманітних аналітичних завдань, знайомство з колегами з інших компаній і формування професійного співтовариства.
Відкриваючи засідання клубу, ініціатор його створення Андрій Свирщевский, керівник напрямку аналітики SAS Росія/СНД, повідомив, що щорічний звіт дослідницької групи IDC «Worldwide Business Analytics Software 2013-2017 Forecast and 2012 Vendor Shares» підтвердив, що компанія SAS не тільки зберігає лідерство на міжнародному ринку поглибленої аналітики, але й нарощує свою ринкову частку, залишаючись флагманом галузі. Зустріч Analytics Club була присвячена задачам оптимізації і варіантів їх вирішення. Це одна зі сфер, де в повній мірі застосовуються можливості поглибленої аналітики.
Валентина Власова, старший бізнес-консультант в області аналітики SAS Росія/СНД, на конкретному прикладі розповіла учасникам зустрічі про те, як за допомогою математичних методів і сучасних технологій скласти оптимальний розклад роботи співробітників контактного центру. У розрахунок приймалися різні умови по бюджету, по вартості робочого часу операторів, тривалості їх роботи, динаміку навантаження на колл-центр і т.д. Також доповідач розповів про те, як фінансовим установам оптимально фондувати «довгі» кредити за рахунок коротких депозитів.
Продовжив захід Андрій Свирщевский, виступ якого було присвячено змінам в засобах високопродуктивної аналітики і тенденцій в їх розвитку. Доповідач розповів про можливості нової аналітичної платформи SAS версії 9.4, яка була представлена публіці 10 липня 2013 року. Рішення несе в собі багато новинок, які спростять роботу з нею і розширять діапазон її використання. Зокрема, розширилися можливості мобільного аналітики і отримання звітів з BI-систем на мобільні пристрої, зросла продуктивність аналітичних обчислень, підвищилася гнучкість, масштабованість і відмовостійкість обчислювальної середовища, а також з'явилися два нові мови програмування.