Визначено кращі провайдери ІТ-освіти України
На сьогоднішній день одними з найбільш привабливих для абітурієнтів є ІТ-спеціальності. Це пов'язано як з високим рівнем доходів ІТ-фахівців, в кілька разів перевищують середній рівень зарплат у промисловості, так і зі значною кількістю відкритих вакансій в ІТ-сфері. Слід так само відзначити високий темп розвитку галузі, що утримується на рівні 15-20%. Так, в минулому році експорт послуг з розробки пз склав близько 1,5 млрд. доларів. У теж час, підготовку ІТ-фахівців здійснює понад 200 навчальних закладів.
У зв'язку з цим Асоціацією «Інформаційні технології України» було проведено дослідження ефективності ІТ-освіти в Україні, результати якого були представлені в минулу п'ятницю.
Відмінною рисою дослідження є те, що воно базується на результатах обробки первинних статистичних даних ринку праці в ІТ-галузі. В ході дослідження було опрацьовано близько 10 тис. записів реальних учасників ринку праці у сфері ІТ з понад 20 міст України, що становить чверть від загальної кількості осіб, системно зайнятих в українській ІТ-індустрії.
Найбільший внесок у підготовку дипломованих фахівців для галузі розробки ПЗ вносять 12 Вузів, перші 5 з яких наступні (дані щодо випускників ІТ-спеціальностей з 2000 р., зайнятих у галузі):
1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», 4600 осіб, 17% від загального числа зайнятих в ІТ-галузі, отримали ІТ-освіта.;
2. Харківський національний університет радіоелектроніки - 1700 чол, 6,3%.;
3. Національний університет «Львівська політехніка» - 1600 чол. 6,2%;
4. Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара - 1000 чел.3,9%;
5. Національний авіаційний університет - 950 осіб, 3,6%.
Примітно, що на частку 12 з більше ніж 200 внз, які готують ІТ-фахівців, припадає більше половини випускників, які знайшли себе в ІТ галузі.
Що стосується, власне, ефективності працевлаштування ІТ-випускників в ІТ-галузі, оцінюється за співвідношенням кількості зайнятих випускників внз і загального обсягу випуску за той же час, освітні установи розподілені наступним чином :
1. Національний університет «Києво-Могилянська академія», 76% від загальної кількості випускників ІТ-спеціальностей, зайнятих в ІТ індустрії;
2. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», 44,06%;
3. Львівський національний університет ім. І.франка, 43,06%;
4. Київський національний університет ім. Т.шевченка, 42,16%;
5. Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, 41,47%.
На думку Віктора Валєєва, директора Асоціації «Інформаційні технології Україна», первинні дані показують, що вітчизняні ІТ-вузи мають значний резерв по підготовці ІТ-фахівців для галузі програмного забезпечення навіть без збільшення обсягів випуску.