Skulls of the Shogun: гра для Xbox тепер на смартфоні
Зовні це - стратегічна гра, однак всередині криється геймплей, який нагадує гру в шахи. Різниця лише в тому, що весь процес проходить в загробному світі, а не на дошці в клітинку.
Це перша гра в Windows Store, яка була розроблена c підтримкою відразу декількох платформ. У неї однаково добре грати як на приставці Xbox, так і на пристроях з Windows 7 і Windows Phone.
Skulls of the Shogun означає «Черепа полководця» (на японському «сьогун» - полководець). Користувач, власне, і виступає в ролі такого головнокомандувача по імені Акамото. Він як раз вів свою армію до перемоги, як раптом сталеве лезо супротивника проткнуло його наскрізь. І він відправився туди, куди вже зібралася чимала черга з полеглих воїнів. Однак, як і будь-який чиновник високого рангу, ігрового сьогуна виділили персональний транспорт - корабель. На ньому він і поплив до потойбічного світу.
Власне, на цьому закінчується заставка і починається сама гра. Але перед цим може настроїти рівень складності гри та гучність звуку. За замовчуванням вони стоять на максимальних оцінках (скріншоти виконані англійською мовою, проте гра має також і російськомовний інтерфейс). Перед початком стратегічних битв з потойбічними самураями супротивника можна також почитати довідку. У ній коротко казані основні елементи управління грою і її особливості.
Відразу ж після цього гравця дають пройти перший тренувальний раунд. Після того як сьогун зійшов з корабля, його зустрічає ворожий солдатів (той, що з блакитним прапором). На ньому можна відпрацювати і зрозуміти всі основні принципи гри. А вони нагадують гру в шахи: користувачу треба за один хід зробити своїми юнітами певні дії (наприклад, атакувати) і передати хід супротивникові. Різниця лише в тому, що у настільній грі значно більше типів діючих фігур. У Skulls of the Shogun всього три типи доступних юнітів: піхотинець, вершник і стрілець. І кожен з них може удосконалювати свої характеристики, збираючи бойові трофеї - черепа, які залишаються від переможених супротивників. Вони також відновлюють здоров'я воїнів для подальших боїв.
Причиною війни в загробному світі є вищеописана чергу з воїнів, які вже понад півтисячі років чекають своєї нагороди за хоробрість. Генерал Акамото не хоче бути таким, як усі, і йде напролом. Підтримувати його армію в цьому поході будуть, крім черепів, також рис і казарми - два стратегічних ресурсу, за які треба боротися. І битися доведеться чимало, адже вся гра проходить на великому острові. Генерал висадився на далекому кінці, а треба пройти до кінця вгору.
Механіка ведення бою і всієї гри - покрокова. Тобто, поки одна сторона робить хід, друга - чекає своєї черги. Це щось нагадує відому серію комп'ютерних ігор X-Com. Ігрові персонажі можуть переміщатися на певну відстань, відповідно до їх типу. Вершники мають найбільший радіус дії, а піхотинці - найменший. Саме завдяки цьому пройти гру навмання не вдасться. Треба думати, в яких точках буде краще розмістити той або інший об'єкт, який хід можна буде зробити після завершення маневрів супротивника. Тому стратегічна складова в Skulls of the Shogun вийшла досить цікавою. Однак для завзятих гравців в десктопні ігри вона буде легкою. Варто лише порівняти тривалість одного раунду в десять-п'ятнадцять хвилин в цій мобільній грі і кілька годин на «дорослих» стратегіях.
Однак саме короткостроковість робить Skulls of the Shogun привабливою для більшості користувачів. Добираючись вранці на роботу, можна пройти один-два рівня і підняти собі настрій на весь день.
Спробувати гру можна самому, завантаживши її з магазину програм. Вона коштує 50 грн, однак користувачам доступний демо-режим з декількох рівнів. Тому оцінити геймплей Skulls of the Shogun можна абсолютно безкоштовно.